ההסתדרות במרחב אשדוד בראשותו של היו"ר חיים שייב וועד עובדי עיריית אשדוד בראשות היו"ר איריס נפתלי חתמו על הסכם ייחודי ופורץ דרך עם עיריית אשדוד, במסגרתו ייקלטו פקחי השיטור המשולב בעיר להעסקה כעובדי העירייה. מדובר בהסכם ראשון מסוג זה שנחתם ברשויות המקומיות הנוגע לפקחים.

 

עד עתה, פקחי השיטור המשולב הועסקו באמצעות חוזים אישיים בתנאי העסקה טובים פחות משל עמיתיהם המועסקים בהעסקה ישירה בעירייה. עתה, לאור ההסכם, על עובדים אלו תחול חוקת העבודה של הרשויות המקומיות, לרבות תנאי השכר המשופרים והתנאים הסוציאליים כמו ימי חופשה, הבראה, מחלה, פנסיה, קצבת ביגוד, עמותות מקצועיות וכד'.

 

כמו כן עוגנה בהסכם תוספת שכר ייחודית לפקחי השיטור, אשר משפרת באופן משמעותי את שכרם של העובדים.

 

יו"ר ההסתדרות במרחב אשדוד, חיים שייב:

"הודות לשיתוף הפעולה הפורה בין ההסתדרות והעירייה הגענו לתוצאות ולהישגים משמעותיים בכל מה שקשור לביטחון התעסוקתי של העובדים ולתנאי העסקתם. קליטת עובדים זאת היא בהמשך ישיר להסכם שחתמנו לאחרונה גם בחברה העירונית למתנ"סים באשדוד, ששיפר אף הוא משמעותית את תנאי ההעסקה של העובדים והעניק להם ביטחון תעסוקתי.

תודתי נתונה לראש העיר אשדוד יחיאל לסרי שנירתם למשימה ותמך ביחד עם איריס נפתלי בהסכם הקיבוצי. אני קורא לכל הרשויות המקומיות בישראל לחתור להסכם דומה למען שיפור זכויות עובדיהן".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]