יום הזיכרון לנספי עליית יהודי אתיופיה מצוין ביום ירושלים (כ"ח באייר) לזכר כ-4,000 מיהודי ביתא ישראל שמתו במהלך המסע וההמתנה לעלייה במחנות הפליטים בסודאן בזמן מבצע אחים.
 יו"ר העמותה מר' דניאל דגו אמר בנאום הפתיחה:

"...אנחנו, אזרחי ישראל, יהודי אתיופיה זוכרים את פורצי הדרך שהובילו את העם שלהם לכיוון ארץ אבותינו, אך לרבים החלום הזה לא התגשם...".

העצרת כיבדו בנוכחותם קייס ווביה מהרט, קייס אנבאצ'או איוב, רב מיכאל מהרט, רב יעקוב ביטון שקידשו בעברית ובאמהרית.

עו"ד אלי נכט,  שעבד שנים רבות כיועץ סגן יו"ר הכנסת, בבחירות אחרונות היה ראש מטה עולים של מפלגת כולנו והיום משמש כנציג הוועדה הבינלאומית לכויות אדם בישראל ומנהל שדולה פרלאמנטרית להעצמת ישראל, שגם השתתף בעצרת אמר בדבריו:
 "...כמעט 3,000 נהרגו באסון מגדלי התאומים וכל העולם מכיר ומציין את ה- 11.09.

כאן מדובר בארבע אלף יהודים, שמתו בגלל רצונם לעלות לישראל ולהצטרף לעם היהודי, עובדה שמעט מאוד מישראלים מודעים לה. יש צורך לפעול לתיקון המצב..."

בחלק האומנותי של העצרת השתתפו נגנים אבי שלום יצחק ואלאנה ביטאו. ליאל  בלטה עלתה על הבמה עם שיר מרגש, משורר אמוחי טרונך הופיע בנאום חרוזים באמהרית ואסנאקאו יאסו שהיה איש קשר של שב"כ בסודן שיתף את הקהל בסיפורו האישי.

כך לראשונה באשדוד הצליחה עמותה אדיס זמן – עידן חדש אשדוד בהנהלת יו"ר העמותה מר' דניאל דגו לקיים ערב הזכרה לנספי עליית יהודי אתיופיה שהיה מלא התרגשותת זכרונות ותיקוות לעתיד.
 

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]