עמותת אתגרים פועלת בארץ כבר 20 שנה לקידום ושילוב חברתי של ילדים, נוער ובוגרים עם מוגבלות באמצעות פעילות ספורט אתגרית.

בשלוש השנים האחרונות פועלת העמותה גם באשדוד. בכל יום חמישי, למשך שעתיים, זוכים בעלי מוגבלויות לרכיבה אתגרית בפארק לכיש וטיילת החוף. פעילותה של העמותה באשדוד עדיין לא זכתה לחשיפה, ולא רבים יודעים על הפעילות הברוכה.

בחמישי האחרון הצטרפנו אל חברי העמותה והמתנדבים, על מנת לטעום מהפעילות, לחוות את ההתרגשות של המשתתפים בעלי המוגבלות. לצורך פעילות העמותה ניתנה להם פינה קטנה מגודרת בקצה החניה של פארק אתגרים (אין קשר בין הפארק לעמותה), שם הציבה העמותה מכולה עם הציוד הדרוש לצורך פעילותה.

"אנחנו רוצים לסדר פה את הגישה, להביא עוד ציוד ולעשות פה פינת ישיבה נוחה לחברים שמשתתפים בפעילות. צריך פה עוד תאורה, פרגולה, שביל נוח לנכים, קצת צמחיה.. לתת תחושת שייכות לחברים המשתתפים בפעילות", אומר לנו דוד, מי שמרכז את פעילות העמותה באשדוד.

לדברי דוד, בפעילות משתתפים כ-12 חברים, אך הרצון הוא שיותר אנשים יחשפו לפעילות וישתלבו בה. טווח הגילאים נע בין 10-60, לעמותה ישנם מתנדבים קבועים שמגיעים לפעילות, יש שינשינים (בשנת שירות לפני הגיוס). "אנחנו נותנים לכולם תחושת שייכות. אין יותר ממלא את הלב מלראות את החברים מגיעים לפעילות קורנים מאושר, משתפרים משבוע לשבוע ברכיבה" אומר דוד.

ואכן, בביקור בפעילות העמותה באשדוד, קשה היה שלא להתרגש מהשמחה על פניהם של החברים המשתתפים, את הנחישות של המתנדבים שמגיעים באופן קבוע לסייע ברכיבה ואת הציוד המקצועי שמקצה העמותה לצורך הפעילות.

בעמותה מקווים כי באמצעות החשיפה לפעילותה בעיר, עוד ועוד חברים יגיעו לקחת חלק בפעילות האתגרית בפארק לכיש לבעלי מוגבלויות.

לפרטים נוספים על עמותת אתגרים כנסו לאתר האינטרנט של העמותה, הסוקר את פעילותה בכל רחבי הארץ: http://www.etgarim.org/index.php

מבנה העמותה באשדוד - רוצים לשפר את דרכי הגישה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]