החלוקה באשדוד מתבצעת במסגרת מבצע "מחממים בידידות" בו הקרן מעניקה מענקי חימום ל-25 אלף קשישים ב-100 יישובים ברחבי הארץ אשר אינם נכללים ברשימת הערים הקרות של הביטוח הלאומי ועל כן הקשישים בהם אינם זכאים למענקי חימום בחורף מהמדינה.

לקראת מבצע הסיוע ערכה הקרן לידידות סקר מיוחד, בשיתוף מכון גיאוקרטוגרפיה, אשר מציג תמונה מדאיגה על פיה כל קשיש חמישי בישראל מוותר על חימום ביתו בגלל אילוצים כלכליים וכי אחד משישה קשישים מוותר על צרכים בסיסיים אחרים כגון מזון או תרופות על מנת לעמוד בהוצאות חימום הבית.

נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין מוסיף כי: "מצוקתם האדירה של הקשישים בישראל היא קטסטרופה חברתית שיש לנהוג בה כבכל מצב חירום אחר. בעבור הקשישים ויתור על מזון, תרופות או חימום עשוי ואף מהווה לעיתים גזר דין מוות. רק בשבוע האחרון אנו מדווחים על מקרים שונים של קשישים אשר נפגעו קשות ואף מתו כתוצאה מהיפותרמיה. אותם קשישים אינם מתגוררים ביישובים שהמדינה הגדירה כקרים ועל כן לא זכו לקבל מענקי סיוע לחורף. אני מבקש להודות למתנדבי העיר אשדוד ולעובדי העירייה המסורים. יחד נגיע לקשישים החלשים ביותר ונאפשר להם לעבור את החורף בשלום".

הקרן לידידות פועלת לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. הקרן ,הפועלת באמצעות תרומתם הנדיבה של ונוצרים אוהבי ישראל ברחבי העולם, מסייעת לאוכלוסיות במצבי עוני וסיכון, פועלת לעידוד העלייה והקליטה, מסייעת למאות אלפי יהודים נזקקים ברחבי העולם ומשקיעה ברווחת אזרחי ישראל ובביטחונם בשעת חירום. במהלך חמש עשרה שנות פעילותה בארץ, גייסה הקרן כארבעה מיליארד שקלים לטובת מאות פרויקטים חברתיים בישראל ובעולם.

תושבי אשדוד המעוניינים להצטרף להתנדבות למען הקשישים בחורף ובמשך כל השנה מוזמנים לפנות לקרן ולהירשם באמצעות דף הפייסבוק www.facebook.com/kerenyedidut או באמצעות המייל [email protected].

-- 

שי יוסיפוב
גולד תקשורת
טל 02-6457711
פקס 02-6255954
נייד 0525462775

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]