אילנה (שם בדוי) הגיעה למרכז "ידיד" באשדוד בשל חובות גבוהים בהוצל"פ בסך של כ- 800,000 ₪  בגינם קיים נגדה תיק איחוד  אותו היא משלמת בתשלומים  כבר חמש שנים, בהתאם לצו תשלומים גבוה שנקבע לה. כיון שאילנה מתגוררת בדירה הנמצאת בבעלותה, היא אינה עומדת בכללי הזכאות להפטר במסגרת הוראת השעה החדשה שעברה בכנסת לפני מספר חודשים. 


מעיון ברשימת התיקים של אילנה הסתבר שהחוב הגבוה ביותר בסך כ- 750,000 ₪ הוא לבנק, בגין ערבות שחתמה להוריה. עוד הראתה הבדיקה כי החוב נותר לאחר שהבנק מימש את הבית של הוריה ז"ל, ותפח בשל ריביות בהוצל"פ. 

מנהלת מרכז "ידיד" באשדוד ועו"ד מהחלקה המשפטית ב"ידיד" פנו  לבנק בבקשה להגיע להסדר, הסברנו כי נפלו פגמים בהתנהלות הבנק מול הערבה וכי מצבה הכלכלי קשה מאוד ואין לה יכולת לשלם את החוב. "לשמחתנו, הבנק וב"כ הבנק, הסכימו לאפשר לבנה של אילנה לסייע לה ולפרוע את החוב בתשלום של 17,000 ₪ בלבד". במקביל פנו השתיים ליתר הזוכים בתיק האיחוד והגעו להסדרים שהפחיתו את החובות באופן משמעותי. "לאחר שהגענו להסדרים, הסכים רשם ההוצל"פ  לסגור את תיק האיחוד" מספרים ב"ידיד". 

כעת, בזכות התערבות עמותת "ידיד",  ולאחר שבסיוע של בנה שילמה אילנה סך של  29,000 ₪ בסך הכל, נסגרו התיקים ואילנה יכולה לצאת לדרך חדשה בחייה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]