זו השנה הרביעית שעיריית אשדוד והחברה העירונית למתנ"סים מקיימת את שבוע החשיפה ומאפשרת הצצה אל העבודה שעושים כל עובדי המערכות עם אוכלוסיית הילדים והאנשים עם צרכים מיוחדים. במהלך שבוע החשיפה אפשר היה לצפות במגוון פעולות ואמצעים המתקיימים כל השנה במוסדות העירוניים. כך היה אפשר לחזות במופעי במה, חבורת זמר, קבוצות משחק וקטעי הנחייה וקישור. בהפנינג חוויות, במשחקי חברה ובפעילות הפגתית. במרכזי למידה לקיימות, חינוך סביבתי, סדנאות עבודה ופעילות. בתחרויות ספורט, קט-רגל, כדורסל. באטרקציות מיוחדות כמו טיפול באמצעות כלבים, הפנינג כיבוי אש, סדנת בישול, פעילות אתגרית ועוד. 

בתי הספר הרבים שנטלו חלק בשבוע החשיפה הציגו תוצרים מדהימים של עשייה חינוכית וערכית, מלווה בהרבה מאוד רגעים של הנאה וסיפוק, הן לעושים במלאכה והן לתלמידים עצמם, שכן הרעיון העומד בבסיס העבודה עם אוכלוסיות אלה הוא שילובם המלא בקהילה הנורמטיבית ובמסגרות החינוך הרגילות. כך אפשר היה לראות הרכבים מעניינים של ילדים רגילים עם ילדים עם צרכים מיוחדים, בהפקות מיוחדות ובפעילות מדהימה המעידה על כברת הדרך שעשתה המערכת העירונית בנדון. "חשיפה ושילוב של אוכלוסיית ילדים ואנשים עם צרכים מיוחדים בתוך האוכלוסייה הרגילה, הינה מטרה נעלה אליה אנחנו מכוונים בפעילותינו המגוונת" אומרים כל השותפים לעבודת הקודש אך מדגישים את הרצון להגביר את המודעות לנושא, בקרב הציבור הרחב.

שבוע החשיפה נפתח בטקס חגיגי שהתקיים בבי"ס ארזים, בו נטלו חלק בית ספר גאולים ומקיף ג', אל מול קהל גדול ואורחים רבים. מקיף ח' הציג מופע של חבורת זמר ואירח מאות תלמידים מבתי ספר יסודיים ברבעים הסמוכים אליו. כך אירח מקיף א' את התלמידים לתחרות קט רגל בבית ספר אלונים התקיימה פעילות משותפת לשקד רתמים ואמירים. בית ספר עלומים הפעילו הפנינג חווייתי, בי"ס אילנות הפעיל מרכז למידה לנושא קיימות, בי"ס מעלות אירח תלמידים עמיתים לסדנאות הפעלה שונות ובמתנ"ס קופף התקיימה ההצגה "בין המלך והעני" אליו הגיעו נציגי ביה"ס במועצת התלמידים. כן אפשר היה ליהנות ממפגשי שירה "שירי ארץ ישראל" (מעלות), פעילות אתגרית (אילנות, שז"ר ומתנ"ס ה'), טיפול באמצעות כלבים (נוף ים, רעים, שחר ורננים), יצירות אומנותיות וצילום (רננים, פסג"ה) ועוד עשרות פעולות כאמור, בהיקפים חסרי תקדים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]