מינהל חברה ונוער במשרד החינוך, תחום ילדים ונוער בחברה העירונית ומינהל החינוך בעיריית אשדוד מובילים יחד מדיניות שרואה ומלווה את בני הנוער על הרצף החינוכי, מבוקר עד ליל. שותפות זו הובילה אל שיאו של יום, בו קיבלו בני הנוער תעודות הצטיינות וציון לשבח על תרומתם למען הקהילה בעיר. 

טקס אות הפעיל המצטיין התקיים ביום שניהאחרון בתחום ילדים ונוער ע"ש קופף. במעמד זה הוענקו תעודת הצטיינות  ותעודות ראוי לשבח לבני נוער פעילים/מתנדבים בקהילה מכל תחומי הפעילות במסגרת תוכנית המעורבות חברתית הקהילתית ואזרחית אשר מופעלת בעיר. במהלך הערב נחשפו כולם לעשייה ערכית ומשמעותית של בני הנוער תושבי אשדוד.

נתוני המתנדבים בקרב התלמידים הצעירים בעיר ראויים לשבח. 9,585 תלמידים, מתוך כ-13,000, נוטלים חלק בפעילות התנדבותית כלשהי. "מדובר ב-74% מתנדבים שמשמעותו היא כי על כל ארבעה תלמידים, שלושה מתנדבים" אומרים באשדוד ומציינים את התהליך שבני הנוער עוברים, לאחר מכתב "קול קורא" המופנה למנהלי בתי הספר וארגוני הנוער. בתהליך מתבקשים הם להמליץ על מועמדים לאות "הפעיל המצטיין", וועדה מיוחדת הפוגשת את בני הנוער ונחשפת לסיפוריהם המרגשים בוחרת את המצטיינים שבהם לקבלת אות ,הפעיל המצטיין". "הבחירה לא קלה, הסיפורים מרגשים ובני הנוער המתנדבים הינם איכותיים ובעלי ערכים יוצאים מן הכלל" אומרים חברי הועדה.

מתוך כל רשימת המצטיינים נבחרה קארין יוסבשוילי – תלמידת מקיף ד' המשמשת גם כיו"ר מועצת התלמידים והנוער העירונית ומתנדבת בארגון LEAD. קארין תייצג את אשדוד בטקס אות הפעיל המצטיין המחוזי שיתקיים בנובמבר 2014. נאחל לה בהצלחה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]