במסגרת התוכנית "יזמים צעירים" מתבקשים התלמידים המשתתפים בתוכנית ובתחרות, לפעול כאילו היו חברה עסקית וקבוצות בני הנוער שבתוכנית עוברות הלכה למעשה תהליך של הקמת סטרט-אפ. הקבוצה הוגה רעיון למוצר, מכינה תוכנית עסקית, מייצרת ומוכרת את המוצר. במהלך התוכנית התלמידים מתנסים בהקמת חברה, גיוס הון, הכנת תוכניות עסקיות, בניית אב-טיפוס, ייצור סדרתי של המוצר ושיווקו ללקוחות. הקבוצות מתמודדות בתחרויות אזוריות וארציות. הקבוצות הזוכות יוצאות מדי שנה לייצג את ישראל בירידים ותחרויות בינ"ל.

באשדוד פועלת התוכנית במקיפים העירוניים. הקבוצות מלוות על ידי מנחים מתנדבים מהתעשייה, בעיקר מאלתא מערכות, על ידי סטודנטים בשנים ג', ד' הלומדים במכללה האקדמיתסמי שמעוןומכללת ספיר ועל ידי צוות בית הספר. בתוכנית משתתפים תלמידי שכבת ט' אשר נבחרו על ידי הסגל החינוכי של בית הספר.

לתחרות המחוזית שהתקיימה ביום שלישי הגיעו כל הקבוצות ממחוז דרום וכולן התמודדו על הכרטיס כניסה לתחרות הארצית. מקיף ז' פיתח אפליקציה ייחודית ללימוד אותיות ומספריים לפעוטות, מוצר זה זיכה אותו במקום הראשון ועל כן ישתתף בתחרות הארצית.  אמי"ת ב' פיתחו משחק קלפים לחינוך ומחזור הגנת הסביבה ומקיף ט' פיתחו מעמד לטאבלט במטבח. שני בתי הספר זכו בכרטיס כניסה ליריד הארצי שיתקיים בספטמבר. מקיף ג' הגיעו למקום השלישי עם המוצר סל קניות רב פעמי אשר מתקפל לגודל ארנק.

ב-11.6.14 תתקיים התחרות הארצית בה יתמודדו כל הקבוצות בארץ שהגיעו למקום הראשון בתחרות המחוזית, ביניהם מקיף ז'. "זאת השנה הרביעית ברציפות בה אחד המקיפים של אשדוד זוכה להיכנס לתחרות הארצית ולהתמודד מול קבוצות אחרות בעלות מוצר חדשני ומהפכני על ייצוג ישראל בתחרות האירופאית" אומרים במרכז כיוונים המלווים את התוכנית.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]