אשדוד מורגלת בקבלת פנים ובישיבות עבודה עם גורמי מימשל מהארץ ומחו"ל. שגרירי צרפת תמיד מצאו בה מקום חם וידידותי, בשל הקהילה הגדולה מארצות צפון אפריקה והשפה הצרפתית השגורה בפיהם של רבים מתושבי העיר. אך גם שגריר צרפת החדש, מר פטריק מזונאב, הופתע מחוויית האירוח ומהביקור באשדוד. 

השגריר הגיע לעיר כשהוא מלווה בצמרת משרדו ובהם קונסול הכללי של צרפת Patrice Matton, קונסול הכבוד ד"ר הרבה רגבי, נספח תרבות מר ליונל שוקרון והנספח הכלכלי Mr. Pierre Mourolegat. את המשלחת קיבלו ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר לשעבר מר אריה אזולאי, גב' דינה בר אולפן ומנהלת מחלקת קשרי חוץ גב' אריאלה רוזנטל.

ד"ר לסרי קידם את השגריר בברכת ברוכים הבאים ואיחל לו הצלחה בתפקידו החדש. "אין מדובר בעוד ביקור של שגריר אלא בנציג של הרפובליקה הצרפתית באשדוד" אמר ראש העיר, ובכך ביטא את הידידות הגדולה שאשדוד רוחשת לצרפת ולבית השגרירות הצרפתית בישראל. בתוך כך ד"ר לסרי סקר בפני האורח את הנעשה באשדוד במגוון תחומים, בדגש על תחום התרבות. "אשדוד מתאפיינת בפסיפס חברתי מורכב המאפשר ביטוי תרבותי מגוון ומסקרן" אמר ראש העיר ופירט את הקהילות בעיר על כל מורכבותן וייחודיותן. ד"ר לסרי עמד על תוכניות הפיתוח של העיר ובהן קריית הספורט,  פיתוח התעשייה ועורף הנמל, בית החולים, הקמפוס האקדמי, תחומי התיירות וכו'. בעניין התרבות הזכיר ראש העיר את פסטיבל המדיטרנה המתקיים זו השנה השנייה ובהצלחה מפתיעה.

השגריר ציין את חשיבות הידוק הקשרים עם קהילת דוברי הצרפתית ואמר כי כ-4000-5000 עולים צפויים לעלות לישראל. "זה ישפיע מאד על ישראל כי יותר ויותר ידברו את השפה הצרפתית וגם ידרשו שירותים מוניציפאליים בשפה הצרפתית" אמר והביע רצונו לקדם את למידת השפה והתרבות הצרפתית בעיר, באמצעות פסטיבל סרטים צרפתיים 2015 ושבוע גסטרונומיה צרפתי.

מכאן המשיכו השגריר ופמלייתו לסיורי הכרות עם ערי הדרום.

צילום: לימור אדרי

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]