כוננים של מד"א ואיחוד הצלה הוזעקו הבוקר אל בית כנסת תורה וחיים ברובע א' לאחר שהתקבל דיווח על רב שאיבד הכרתו. המתנדבים שהגיעו למקום נדהמו  לגלות שמדובר ברב הנערץ שמעון כהן, ראש מוסדות תהילה לדוד.

הרב הגיע הבוקר לבית הכנסת ובמהלך תפילת השחרית התמוטט ואיבד הכרתו, ככול הנראה לאחר דום לב. במשך שעה ארוכה ניסו אנשי ההצלה להחייאות את הרב, אך ללא הצלחה. פארמדיקים של מד"א קבעו את מותו.

דבר מותו של הרב התפשט ברחבי העיר והיכה בהלם רבים. רב העיר אשדוד, הרב יוסף שיינין אמר בעקבות מותו של הרב כהן: "הלב שלי עומד להתפוצץ מרוב כאב. על תושבי העיר עוברים ימים קשים. לאחרונה אנחנו מלווים למנוחות כמעט כל יום טרגדיות. ראינו בחור צעיר שנדקר ונפטר, תינוק שנפטר ממחלה, בן ישיבה שנדרס, אב צעיר לימים שהשאיר יתומים, אמא כשבועיים לאחר לידת בנה השביעי שנפטרה בפתאומיות ועכשיו רב גדול בישראל, שזכה להקים מוסדות תורה וחסד. מי ייתן תנחומים".

במשך השנים העמיד הגר"ש כהן זצ"ל תלמידים הרבה במוסדות 'תהילה לדוד' וישיבת 'תורה אור' שבראשותו. הוא נחשב לחשובים שברבנים הספרדיים באשדוד.

בן 67 היה בפטירתו.

הרב שמעון כהן הוא מחותנם של הגאון הרב יהודה דרעי, רבה של באר שבע וח"כ דוד אזולאי
מש"ס.


רבים הגיעו לכבד את שמעון כהן ז"ל בדרכו האחרונה ביניהם רבנים ומכובדים רבים ובכירי ש"ס.
ההלוויה התקיימה בבית העלמין באשדוד בשעה 13:30.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]