קבוצת פומפידו, משלחת רשמית של מועצת אירופה היא מהמשלחות החשובות שביקרו באשדוד בשנים האחרונות. הקבוצה אשר נוסדה ב-1971, ע"י נשיא צרפת ג'ורג' פומפידו, פעלה במשך 9 שנים באופן עצמאי עד שהצטרפה למועצת אירופה והפכה לחלק מהממסד החשוב הזה. עם השנים הצטרפו אל הקבוצה נציגים ממדינות מחוץ לאירופה (ארה"ב, קנדה, אוסטרליה ומכסיקו) וארגונים כמו האיחוד האירופי וה-EMCDDA, אשר הפכו אותה לאחת הקבוצות החשובות ביותר בתחום עסוקה.  מטרת הקבוצה: לתרום לפיתוח מדיניות סמים רב תחומית, חדשנית, יעילה ומבוססת עובדות, תוך שהיא מעודדת את החיבור בין מדיניות לעשייה ומתמקדת ביישום התוכניות הלכה למעשה.

בקבוצה מתנהלים דיונים רב מערכתיים של אנשי מקצוע וחוקרים חשובים, המבקשים לקדם את המדינות בהתמודדות עם בעיית הסמים. הקבוצה לא מצטמצמת רק לארצות אירופה אלא מהווה גשר בין מדינות האיחוד האירופי למדינות שכנות ולמדינות בארצות אגן הים התיכון. "על אף שישראל לא נמנית על חברי הקבוצה, היא מוזמנת לקחת חלק בפורומים שונים של הקבוצה ואנו שמחים כי אשדוד נבחרה לארח את הקבוצה ולהציג בפניה את הפעילות שעושה הרשות בתחום המניעה והטיפול בקרב בני נוער וצעירים" אומרת גב' סימונה מורלי – מנכ"ל הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות.

את המשלחת קדמו בברכה נציגות בכירה שכללה את סמנכ"ל הרשות הלאומית למלחמה בסמים מר איתן גורניך, סגן וממ"ק ראש העיר מר בוריס גיטרמן, מנכ"ל הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות גב' סימונה מורלי, ראש אגף קהילה ברשות הלאומית מר יעקב נוי וגב' אריאלה רוזנטל – מנהלת המחלקה לקשרי חוץ בעיריית אשדוד. תוכנית האירוח היתה ארוכה ומרתקת שכללה מפגשי עבודה, סקירות מקצועיות וסיורי שטח מהם יכלו ללמוד על תהליכים עירוניים הנעשים באשדוד באמצעות שירותים טיפוליים ושיקומיים. הם למדו על מרכז הייעוץ לנוער ויחידת האיתור, נחשפו למיזם תעסוקתי שיקומי לנוער ("נוף ישראלי") וערכו סיור פנורמי על מנת להתרשם מההיבט הטיפולי והשיקומי שמציעה העיר כמענה למטופלים. אחה"צ הם בקרו במבנה החדש של "המרכז להורות משמעותית" – בו האזינו לסקירה על המענה להורים, גישור בין הורים וילדים ופגישה עם מתנדבי "סיירת הורים". בהמשך השתתפו בדיון ושיח בהיבט הרב תרבותי - "עליה והגירה ומה שבניהם" (כולל הצצה למגזר החרדי) ולסיכום זכו ל"טעימות" מפעילויות "ספורט ואלימות כבלם לאלימות". נציגי הקבוצה הביעו שביעות רצון מהפעילות שהוצגה בפניהם ומרמת האירוח וציינו כי תהיה זו התחלה לעבודה משותפת אשר תסייע בקידום תוכניות ופעולות למיגור בעיית האלימות בקרב נוער וצעירים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]