נאור ביטון מאשדוד בו מי שהיה אחד המנהיגים הבולטים של המחאה החברתית באשדוד, החל מעוד כשבועיים יהיה המתמחה האישי של חבר הקונגרס היהודי-אמריקאי ג'רד פוליס מקולרדו. ביטון יבלה את הקיץ בבירה וושינגטון ולאחר התכנית ימשיך לתואר שני בארצות הברית כחלק מתכנית מלגות של מחלקת המדינה האמריקאית. 

"חלק גדול מכך שהתאפשר לי להתקבל לתפקיד בוושינגטון הוא בזכות הפעילות שלי באשדוד בשנים האחרונות" אומר ביטון.
והכוונה היא לכך שהוא היה ממייסדי קבוצת המנהיגות "אשדוד מתעוררת", הוביל את המחאה החברתית בעיר ולאחרונה אף היה מבין מקימי התנועה הפוליטית "אשדודים". ביטון היה אמור להתמודד על מקום ברשימת אשדודים למועצת העיר, אך כשהתקבל ללימודי מדיניות ציבורית באוניברסיטת מינסוטה במימון מלא, החליט להמתין עוד 5 שנים.

אייך מתקבלים למלגת לימודים ולהתמחות בקונגרס?
בעיקר דרך המלצות של חברים שהיו בתכניות וגם חיפוש פשוט בגוגל יכול לסייע. הפרויקטים האלה אכן מרתקים ומיוחדים אך עומדים מאחוריהם ימים ולעיתים אף חודשים של מילוי טפסי בקשה, שליחת המלצות, ראיונות ועוד. זאת עבודה קשה שמשתלמת.

מה המטרה שלך בסוף הדרך?
התחומים שמדברים אליי ביותר הם הפוליטיקה, השירות הציבורי ונושא יחסי החוץ של ישראל. אם אצליח להתברג בתפקידים מעניינים בכל אחד מהתחומים הללו, אברך על כך. לא מדובר במסלול פשוט, אבל אני מאמין בדרך שלי וצועד בה בבטחה.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]