אורי טייכמן אשדודהאולימפיאדה הבין לאומית מתקיימת 45 שנים, וישראל משתתפת בה זו השנה השביעית ברציפות. מאז החלה להשתתף, זכו חברי המשלחות הישראליות בכל שנה במדליות ותעודות הצטיינות, אך זו הפעם הראשונה בה כל ארבעת הנציגים חזרו עם מדליות.

הפקולטה לכימיה של הטכניון אחראית ומופקדת על כל שלבי בחירת המשתתפים והכנתם לתחרויות במעבדות הטכניון ולמחנה אימונים מרוכז שנועד לשפר את ביצועי התלמידים לקראת התחרות.

כל מדינה זכאית לשלוח ארבעה נציגים לאולימפיאדה הבינלאומית. היא נמשכת יומיים, שמחולקים ליום אחד של מבחן מעשי ויום אחר של מבחנים עיוניים.

המדינות המצטיינות הן בדרך כלל מדינות המזרח הרחוק. השנה קוריאה הצטיינה במיוחד. בוגרי האולימפיאדה, שחלקם משמשים בה מדריכים כיום, סיפרו כי זכייה במדליה היוותה עבורם כרטיס כניסה לאוניברסיטאות הטובות בעולם. ישנן מדינות שמכריזות שהזוכים יוכלו להתקבל אוטומטית לכל אוניברסיטה ללא מבחנים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]