צילום: עיריית אשדוד
שלמה רוטנברג, ראש מנהל תפעול שבין השאר אחראי על אגף החופים, מוביל זה מספר שנים חזון  חדש הכולל בתוכו שיתוף פעולה עם כלל העוסקים במקצועות הים, ובנוסף עם דגש על מערכת החינוך ודור העתיד, הכל במטרה ליצור מעורבות גדולה יותר בכל הנושאים הקשורים לרצועת חוף הים שלנו כאן באשדוד. 
הפרויקט, שהינו ייחודי לעיר אשדוד, נוצר בזכות שת"פ בין מערכת החינוך, ביה"ס הארצי להצלה ורשות הספורט העירונית ביחד עם אגף החופים - מקביל בתפיסתו לפרוייקט  ההכשרה למתנדבים מד"א/משמר אזרחי.
בוגרי קורס ההצלה הינם נערים המסייעים לכוחות ההצלה לאורך כל השנה בהתנדבות, וכאמור בעיריית אשדוד החליטו שבעונת הקיץ בחופש הגדול הנערים יועסקו בשכר במטרה להגביר את הפיקוח והסיוע למבלים בחוף. בוגרי הקורס הוותיקים  כבר החלו  לעבוד בעונות הרחצה הקודמות ואף היו מעורבים בסיוע והצלה של מבלים שנקלעו למצוקה עם כניסתם למים.
מנהל אגף החופים אריה תורג’מן : "פרוייקט מתנדבי הצלה הינו פרוייקט ייחודי לעיר אשדוד וזאת השנה השלישית שאנו מסיימים מחזור נוסף של הכשרת בני נוער. מעתה הם חלק מלא מאגף החופים ובזכות כך אנו גם רואים בהם שליחי הסברה מול בני נוער המגיעים לחופים ואינם מבינים את הסכנות הקיימות במידה ולא שומרים על הכללים. אנו שמחים וגאים לצרפם למערך ההצלה הימי ומודים על בני הנוער הנפלאים שיש לנו". 
זמן הקורס כולל 10 מפגשים וכל מפגש הינו 4 שעות במהלכו לומדים הנערים את כלל יסודות ההצלה כולל לימוד מעשי אשר מועבר על ידי המצילים. בסוף התהליך הם עוברים מבחן הכשרה. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]