בחודש אוגוסט הקרוב תתקיים קייטנה מיוחדת ביוזמת מ.ת.ת - מרחב תרפיה ותרבות - יחידה שהינה חלק ממחלקת החינוך במוזיאון אשדוד לאמנות, הפועלת במסגרת החברה העירונית לתרבות. היחידה מקיימת פעילויות טיפוליות למגוון אוכלוסיות, עם צרכים שונים, ילדים ומבוגרים כאחד.
צילום: רעות סבן

הקייטנה אותה מפעילה מ.ת.ת תתקיים בחודש אוגוסט הקרוב, זמן בו מתמודדות המשפחות עם קושי הנובע מימי החופשה הארוכים. היא פונה לילדים על הרצף האוטיסטי, בגילאי 11-17, כאשר בכל מחזור ישנם 8 ילדים בלבד. המנחים הינם בעלי ניסיון עשיר בעבודה עם ילדים על הרצף האוטיסטי.
הקייטנה מתקיימת בשיתוף אלו"ט (אגודה לאומית לילדים אוטיסטים)ובתמיכת ראש האגף לחינוך מיוחד בעיריית אשדוד טלי מימון ומחלקת הרווחה וכן האגף לשיקום מוגבלויות. כל מחזור ימשך חמישה ימים בין השעות 08.00-13.00 והפעילות כולה תתקיים בבית אריה קלנג כשהכוונה היא להשתמש גם בתערוכות המוצגות בגלריות ככלי עבודה. החניכים יעברו סדנאות ציור, פיסול, צילום ומוסיקה.
צילום: רעות סבן

במ.ת.ת מספרים שהתרגשו לקבל פניות רבות מבני נוער איכותיים שביקשו "לעשות משהו משמעותי למען אחרים בחופש הגדול", כך שהחניכים ילוו על-ידי הצוות המקצועי ועל-ידי המתנדבים.

"השאיפה של מוזיאון אשדוד לאמנות", כך מספרת ליאור שור המרכזת את מ.ת.ת, "היא להגדיל את מספר המשתתפים בסדנאות היחידה מידי שנה ולהזמין את הקהל הרחב לקחת חלק בפעילויות המגוונות שמ.ת.ת מציעה. אנו בודקים כל העת מהם צרכי הקהילה ומקיימים פעילויות התחומות בזמן, כמו הקייטנה, לצד פעילויות ארוכות טווח, כפי שנהוג בתהליכים טיפוליים."

שבוע של כיף ואמנות. מחזור א': 6-10.8, מחזור ב': 21-25.8, בין השעות 8:00-13:00. בית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד. לפרטים והרשמה: אליאב – 052-6176598

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]