צילום פרטי

במשך שנה שלמה אושפזה אסתר וולקובסקי בת ה-45 מאשדוד בבית החולים שיבא תל השומר, בעקבות ליבה שקרס. היא נזקקה להשתלת לב אך כל הניסיונות למצוא עבורה לב מתאים בארץ עלו בתוהו, ולשם בריאותה ותפקודה החליטו הרופאים להשתיל לה בגוף לב מלאכותי.

"לחיות עם לב מלאכותי זה לא באמת חיים" – היא מספרת לאשדוד נט, "אני לא יכולה אפילו להתלבש לבד. יש לי חור באמצע הגוף ואני מטופלת כל הזמן. זה לא חיים. כל חיי הייתי בריאה ופתאום ביום בהיר אחד זה קרה. פשוט כואב".

מכשיר הלב המלאכותי | צילום פרטי

בהמלצת רופאים ומומחים היא מספרת כי הגישה טפסים רפואיים למרפאות בארה"ב בבקשה להשתלת לב, שכן לדבריה ליבה המלאכותי אמנם שומר עליה בחיים אך מצד שני פגע כאמור באורח חייה ובתפקודה, שכן מדובר במכשיר חיצוני המחובר אל גופה ומשמש כתחליף ללב האנושי.

ביום שישי האחרון, בשעה טובה, היא התבשרה בבשורה חיובית ונקבע לה תור לניתוח השתלת לב בארה"ב כבר לחודש נובמבר הקרוב. האמנם, מדובר בניתוח יקר מאוד וקופת החולים בה היא מבוטחת משלמת במקרים שכאלו רק כמחצית מעלות הניתוח.

אינה ובעלה | צילום פרטי

לה ולבעלה שמתגוררים לבדם בארץ אין את האפשרות לממן את עלות מחציתו השני של הניתוח, על כן קוראת וולקובסקי לציבור בבקשה לעזרה.

"אני בשוק כבר כמה ימים" – היא אומרת, "אני לא יודעת מה לעשות. איך עושים את זה מבחינת הכסף? קופת החולים משתתפת רק בחצי מהעלות ועלינו להיות שם לפחות שישה חודשים. אנחנו לבד בארץ ואין מי שיעזור לנו בהוצאה הגדולה".

אילנה חברתה מספרת: "אין לה הרבה זמן. שוחחתי עם רופא שלה והוא הסביר כי חייבת השתלה בהקדם, לכן אנחנו פונים כבר לכל אחד לעזרה. ב-4.11 נקבע לה התור לניתוח בארצות הברית, יהיה רופא ממאוחדת שילווה אותה. קופת החולים תשתתף בהוצאה הגדולה וככל הנראה גם משרד הבריאות, אך אין זה מספיק. הם זקוקים לעזרה ולתמיכה כלכלית בשביל זה".

לתרומות בהעברה בנקאית:
שם החשבון: טולקובסקי אסתר וזאב
הבינלאומי
סניף: 017
מספר חשבון: 105065140

לפרטים נוספים ולתרומות חייגו: 054-3221900 (אינה)

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]