יעקב מוגילבסקי|צילום: ישראל אוחיון

בהובלת צוות החינוך החברתי והמחנכים, נחשפו תלמידי הישיבה במהלך השבוע לסיפורי עליה של תלמידים ומחנכים מארצות מוצא שונות. בשיאו של השבוע, התכנסו כל תלמידי הישיבה לשמוע את סיפורו של מאבטח הישיבה, יעקב מוגילבסקי , עולה מרוסיה אשר רוב משפחתו נספתה בשואה.

יעקב, האהוב על כל באי הישיבה, קיבל ליום אחד את קדמת הבמה ושיתף לראשונה את כל התלמידים ואת סגל המורים בסיפור העלייה האישי שלו.

בתקופת השואה הוא היה ילד קטן, וחלק נכבד ממשפחתו נרצחה. הוא נולד בקירגיזיה בברית המועצות לשעבר. עם פלישת הכוחות, משפחתו ברחה מזרחה לתוך ברית המועצות וכך ניצלו חייו. הוא עלה לארץ לפני 28 שנה בשנת 1990 והקים משפחה יפה - יש לו בת, שני נכדים ונינה אחת בהם הוא מאוד גאה.

יעקב מוגילבסקי | צילום: ישראל אוחיון

בישיבת אמי"ת אשדוד מספרים כי יעקב משתלב בהווי בית החינוך בצורה מיוחדת במינה. מקבל כל תלמיד ומורה במאור פנים ושותף פעיל בכל אירועי בית החינוך.

במפגש עם התלמידים, הדגיש יעקב בפניהם את ההבדלים המהותיים בין הילדות שלו ושלהם, הוא מספר: "כשאני הייתי ילד כל פרוסת לחם הייתה שווה זהב ואסור היה אפילו לחלום על לימוד תורה בגלל פחד מהקג"ב. אתם ברי מזל - חיים במדינת ישראל, בשפע ובחופשיות. עליכם להעריך כל פרוסת לחם וכל רגע של לימוד תורה בחופשיות."

הרב ישראל אוחיון סגן ראש הישיבה:  "אנו גאים לחיות היום במדינת ישראל אליה מתקבצים יהודים מכל כנפי תבל. אנו רואים בקליטת עליה משימה לאומית ממדרגה ראשונה וגאים לקדם כל תלמיד עולה למימוש מיטב כישרונותיו בהצלחה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]