מערך אכיפת החופים

בראשון שעבר, התקיים מפגש של מערך אכיפת החופים, במרכז להורות משמעותית, ששם דגש על  הטיפול ומניעת מצבי סיכון הנגרמים מרעש, נסיעה בחוף, השארת זכויות על החוף, אי ציות להוראות מציל, בעלי חיים, רחצה במקום אסור ועוד.

השנה, במפגש שהובילו הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות, בראשות מנכ"לית הרשות -הגב' סימונה מורלי, ומר אריה תורגמן - מנהל אגף החופים, לקחו חלק כלל גורמי האכיפה הפועלים בחופים: הפיקוח העירוני, מנהלי התחנות, השיטור הימי, השיטור העירוני וגורמי הביטחון העירוני, במטרה ליצור שיח מקדם ולשלב כוחות במניעת תופעות לא רצויות ולקדם מערך ביטחון בחופים.

מר שלמה רוטנברג - ראש מנהל תפעול, פתח את היום והצהיר שיש להמשיך ולהוביל  תהליכי חשיבה וליישמם והוסיף שליום זה חייבת להיות המשכיות. 

אחריו, עלו מר אריה תורגמן - מנהל אגף חופים ומר דדי לוי - מנהל השיטור העירוני, שתיאר את מעני משטרת אשדוד, תוך התייחסות לפעילות בחופים.  

לאחר שיח פורה הועלו מספר רעיונות, בהם: טיפול אגרסיבי יותר בפורעים והגברת המודעות, באמצעות הפצת מנשרי הסברה, על מנת להגביר את המודעות בחופים.

לעמידה בדרישות החוק, הצווים, התקנות והנהלים יש השלכה ישירה על הפחתת אירועים שכאלה. הגברת הפיקוח, האכיפה, הביקורת, המודעות ונקיטת אמצעי בטיחות בסיסיים עשויים למנוע את התאונה הבאה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]