יניב קקון | צילום: אבי רוקח

הצעת מרגשת של המשנה לראש העיר יניב קקון בשיתוף נורית טופז, רפרנטית הצרכים המיוחדים בחברה העירונית הפנאי ומי שפועלת ימים כלילות לשילוב אנשים וילדים עם צרכים מיוחדים באשדוד: הנגשת האירועים העירוניים ובכללם מופעים, טקסים וכד', לאנשים עם צרכים מיוחדים.

בנימוקי ההצעה נכתב: "הצורך המיוחד של אנשים עם קשיים קוגניטיביים, שהם חלק בלתי נפרד מתושבי העיר, לרוב לא נראה פיזית ולכן מקשה על תושבים לסייע ולתת להם מענה פרטי. מצבם המיוחד יוצר במקרים רבים בחירה לצרוך את המרחב הציבורי מעט מאוד עד הימנעות".

"לאור זאת" – הוסיף לכתוב המשנה לראש העיר בהצעתו, "עלינו כרשות מקומית מוטלת האחריות להקל על על תושבים אלו ככל העומד לאל ידינו וליצור מסורת חדשה בעיר שתהווה דוגמה ומופת להנגשת המרחב הציבורי ומתן שוויון הזדמנויות לכל משפחה".

קקון וטופז | צילום: אבי רוקח, עדי וולק וינר ו

כדרך לביצוע הנגשת האירועים העירוניים הציעו קקון וטופז להכניס "מתחמי שקט" אשר יתנו מענה לאוכלוסיות המיוחדות להסתובב ללא חשש מההמון, עם פינות ישיבה, מסך לצפייה בהופעות, עמדה להשאלת אוזניות חוסמות רעש (גם לזיקוקים), שירותים נגישים ועוד.

עוד הציעו השניים לקיים 'שעות שקט' - שעות המוגדרות ומפורסמות מראש, המאפשרות הגעה רגועה והשתתפות בסביבה מותאמת למשפחות ויחידים.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]