הכשרת נציגי בתי הכנסת

לאחר הצלחת המיזם היחודי של "מתפללים מצילים חיים" ע"י המועצה הדתית בראשותו של הרב עובדיה דהן בשיתוף יחד עם עירית אשדוד ו"מגן דוד אדום", נפתחו שני קורסים נוספים לכ-60 גבאֵי ונציגי בתי הכנסת בעיר.
 
בתוכנית, המועצה הדתית פנתה לגבאים ונציגים מבתי כנסת בעיר, להשתתף בקורס "עזרה ראשונה" מתקדמת מצילת חיים שיוכשרו ע"י "מגן דוד אדום".

בסיום הקורס יקבל כל מתנדב – נציג בית כנסת שעבר את הקורס בהצלחה, ערכה הכוללת תיק חובש, תיק כונן, ודפיברילטור מהמועצה הדתית ותעודת מגיש עזרה ראשונה מטעם "מגן דוד אדום" המעידות על מיומנותם, שאכן מוכשרים להגיש עזרה ראשונה.
 
ציוד זה ישמר בבית הכנסת בתוך ארונית מיוחדת בסימון בולט, כאשר למתנדב תהיה גישה בכל עת שיצטרך.

הקורסים נערכים ללא תשלום, על מנת לעודד את המעוניינים להשתלב ברשימת המתנדבים.
 
בסיום הפרויקט, המועצה הדתית תפרסם את שמות בתי הכנסת ואולי גם את פרטי המתנדבים כך שהגישה אליהם תהיה מהירה, בתקווה לשיתוף פעולה ולגילוי רגישות כראוי למיזם בעל ערך מציל חיים זה.
 
בכנס שהתקיים השבוע באולם שבתחנת מד"א בעיר, השתתפו נציגי וגבאי בתי הכנסת בעיר יחד עם נציג מד"א אריאל פלאוט – אחראי הדרכה אזורי, יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן, הרב חיים בן-חמו יו"ר תרבות תורנית במועצה"ד ואבי אמסלם מ"מ ראה"ע.
 
דברי פתיחה נשא מתנדב ותיק במד"א שניר אלמליח אשר ציין בדבריו כי הרעיון המבורך הוא פרי יוזמתו של יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן אשר השקיע לשם כך משאבים גדולים לקיום קורס חשוב זה כפי שראינו בהצלחה ובהיענות הגדולה בקורס הראשון.

בעתיד, כל אחד מכם יוכל להיות בעל הכשרה להגשת עזרה ראשונה שזהו דבר נפלא ומיוחד. מניסיון רב, במקרים רבים דווקא הִמצאותו של אחד מכם בסמיכות לחולה או פצוע שכעת זקוק לעזרה, זה מה שמציל את חייו.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית, הביע את שמחתו והתרגשותו לנוכח ההתענינות בהשתתפות גדולה של נציגי בתי הכנסת מכל רובעי העיר אשר מרגישים את החשיבות ולקחת חלק ב"הצלת חיים" וזה בעצם מידת 'החסד' בענין של נתינה לזולת. כפי שהצלחנו בעבר בע"ה נצליח גם בקורסים הבאים לרווחת הציבור, והביע את תודתו וברכתו לארגון מד"א ועירית אשדוד אשר משתתפים במיזם החשוב של "מתפללים מצילים חיים".
 
נציג מד"א אריאל פלאוט – אחראי הדרכה אזורי, פתח בדברי ברכה ליו"ר המועצה הדתית הרב דהן על המיזם החשוב של "הצלת חיים" בבתי הכנסת פרוייקט מס' 2,  בדבריו הרחיב את חשיבות הזריזות במתן מענה ככל האפשר לנפגע עד שיגיע האמבולנס.
 
כחלק מהפעילות של מגן דוד אדום להגביר את היעילות והמהירות של המענה הרפואי הראשוני, "הזמן הוא חשוב מאוד" לכן חשוב שיהיה אדם מוסמך ומוכשר קרוב לשטח כדי לתת את הטיפול הרפואי הראשון, כשבבית הכנסת ימצא אדם כזה, בעת סכנה בהחלט שזה ינתן מענה ראשוני ומקצועי בנפגע שיביא להצלת חיים.
 
המתנדבים שיקבלו את התעודה, יהיו אזרחים בעלי הכשרה רפואית ויוכרו כ'נאמן חיים' ובמצבי חירום המתרחשים יקבלו אפליקציה למכשיר הסלולרי ויגישו עזרה ראשונה מיידית בסביבתם הקרובה.
 
הרב חיים בן-חמו נשא דברי ברכה במעמד וקידם את נציגי וגבאי בתי הכנסת שהגיעו להשתתף בסדרת שיעורי עזרה ראשונה שהחלו במד"א, וימשך בכל התקופה באולם שע"י במועצה הדתית מידי שבוע בשבוע.
 
אבי אמסלם מ"מ ראה"ע נשא דברי ברכה ושיבח את ראש המועצה הדתית הרב עובדיה על הרעיון הנפלא בהעברת הקורס לכם גבאֵי בתי הכנסת.

הצלחת הקורס תלוי ברצינות של המשתתפים, עירית אשדוד ומד"א משתפים פעולה על ערך הזמן, אותם כוננים בעתיד הם יפעלו ויצילו חיים לא רק בבית הכנסת אלא גם בסביבתם הקרובה זה יכול להיות בבית, אם ילד נחנק לפתע מגוש מאכל וכדומה וזה רווח עצום שיש מענה מהר יותר בקרב של אותם משפחות שיתווספו למתנדבים בהצלת חיים, שאו ברכה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]