עכשיו זה רשמי: אשדוד הכריזה על 2020 כשנת הנוער באירוע שיתוף ציבור מוצלחשנת 2020 הבאה עלינו לטובה הוכרזה כשנת הנוער של אשדוד. המשמעות: שמים את הנוער בראש סדר העדיפויות העירוני וכיוצא בזה יוקדשו תקציבים בסך מיליוני שקלים לקידום והעצמת הנוער בעיר. כצעד ראשון נפגשו אמש (ד') בבית אריה קלנג מאות תושבים ובהם בני ובנות נוער, הורים, אנשי חינוך ומכובדים, באירוע שיתוף ציבור הראשון לקראת שנת הנוער כשהמטרה: לגבש יחד את הצרכים, הרצונות והחלומות של הנוער בעיר ועם אלו לצאת לדרך. ראש העיר באירוע: "אנו נכנסים לעידן חדש עבור הנוער באשדוד". המשנה לראש העיר, יניב קקון: "אשדוד שמה את הנוער בראש סדר העדיפויות"

צילום: שמואל דוד

אווירה מרגשת, קהילתית ומעוררת תקווה והשראה שררה אמש (ד') בבית האמנים על שם אריה קלנג שבגבעת יונה, באירוע שיתוף הציבור הראשון שנערך לקראת שנת הנוער הבאה עלינו לטובה, עליה הכריז דירקטוריון החברה העירונית לתרבות ופנאי ומשמעותה: הזרמת תקציב בסך מיליוני שקלים המיועדים בתכליתם לקידום תחומי הנוער השונים בעיר.

את חלל הגלריה העליונה בבית האמנים מילאו מעל מאות משתתפים ובהם בעיקר בני ובנות נוער, ילדים, חברי תנועות וארגוני נוער, רכזים, הורים, אנשי חינוך, בעלי תפקידים ומכובדים, אשר הגיעו לקחת חלק בשינוי הגדול והמשמעותי שמבקשת עיריית אשדוד והעומד בראשה, בהובלת החברה העירונית ותחום הנוער בחברה, ליצור ולעצב יחד באורח חייהם של בני הנוער בעיר.

צילום: תחום הנוער אשדוד

מטרת הערב הייתה שכל אחת ואחד מהמשתתפים יקבל במה להציף את רעיונותיו, או כפי שהגדיר זאת בהתרגשות המשנה לראש העיר יניב קקון, שבתור מחזיק תיק הנוער אמון על הובלת המהלך – להציף את חלומותיו הגדולים ביותר עם ולמען הנוער באשדוד. לאחר שזה נעשה, בהנחייתה החיננית של צופיה כהן, התחלקו הנוכחים למעגלי שיח כאשר כל מעגל קיבל נושא - חלום אחר לדיון.

צילום: תחום הנוער אשדוד

את הרעיונות הסופיים שזוקקו בסיומו של הערב תבחן ועדה שתוקם במיוחד לטובת כך לקראת שנת 2020 הקרבה. הרעיונות הטובים ביותר על פי הקריטריונים שתחליט הועדה יזכו להתממש ולעבור לכדי ביצוע כבר בשנה הקרובה, כאשר שאר החלומות יוגשמו גם הם ויפרסו להמשך התוכנית הרב שנתית בשנים הבאות אחריה.

בין הרעיונות שעלו: הקמת מועדון נוער – מקום בילוי עבור בני נוער, קידום תעסוקתי לבני נוער, פעילות חברתית נגד חרם, בית אמנים לנוער, נוער עושה עסקים, קידום ושילוב נוער עם צרכים מיוחדים, הכנה לחיים אמיתיים, שילוב הפעילות בתנועות וארגוני הנוער בתעודה של התלמידים כך שתשפיע על הציון, זאת במטרה לדרבן יותר את פעילותן של תנועות הנוער באשדוד ועוד.

צילום: שמואל דוד

"2020 תהיה שנת הנוער באשדוד!" - פתח ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי בדבריו. "אני שמח לבשר לכם שקיבלנו החלטה בדירקטוריון החברה העירונית לתרבות ופנאי, לפיה שנת 2020 תהיה שנת הנוער באשדוד. זו השנה שלכם! תמיד השקענו רבות בנוער שלנו מתוך דאגה אמיתית לחברה באשדוד ובישראל בכלל. הנוער האשדודי שלנו מימש את ההבטחה ומביא לנו הישגים רבים. רק לאחרונה זכתה אשדוד בפרס היוקרתי - עיר הנוער המתנדב של ישראל".

"עם היסודות הטובים והחזקים האלה" – הוסיף ראש העיר, "אנו יוצאים לתהליך של העצמת הנוער באשדוד, בכל התחומים החשובים לו במהלך שנת 2020. אני שמח שהמשנה לראש העיר, מר יניב קקון- מנהיג נוער בעברו המקצועי ומנהיג חברתי מוביל בהווה - לקח על עצמו את הובלת התוכנית יחד עם הצוות המקצועי בחברה העירונית לתרבות ופנאי. נוער אשדודי יקר, אני מאחל לכם ולעיר אשדוד הצלחה רבה".

ראש תחום הנוער, מזל שאלתיאל | צילום: תחום הנוער אשדוד

את הערב הנחתה מזל שאלתיאל, בוגרת תנועת הצופים ומי שמשמשת כיום כראש תחום הנוער בחברה העירונית, עליה הופקדה הובלת המהלך. עבורה מדובר בחלום שמתגשם: "אנחנו, סוכני השינוי, קמים כל בוקר עם סיבה לחנך ולהדריך את בני ובנות הנוער. זהו מעשה ציוני מזוקק שמבקש לתקן ולחזק את החברה, מעשה שמשרת רעיון של אומה. אנחנו לא רק מרוויחים, אלא גם מבקשים לתרום את תרומתנו הצנועה ביצירת חברה טובה יותר".

"זו הזדמנות טובה לעצור לרגע ולהסתכל על העשייה הענפה של תחום ילדים ונוער שנעשית בעירנו" – הוסיפה, "ולהודות לצוות תחום ילדים ונוער שפועל ימים כלילות באהבה ענקית למען הילדים והנוער בעיר. מעבר לידע וליכולות שיש לנו אנשי המקצוע, חכמת ההמונים הינה כלי משמעותי. שיתוף הציבור הופך את כולנו לשותפים לדרך ואנחנו המבוגרים לא נעשה זאת לבד - יש לנו בני נוער לתפארת מדינת ישראל. אני מאחלת שביחד נצליח להגביר את הווליום ולהביא את הנוער להוביל שינוי".

המשנה לראש העיר יניב קקון | צילום: תחום הנוער

יניב קקון, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק הצעירים הנוער והצרכים המיוחדים, בירך בהתרגשות את הנוכחים וסיפר: "יש לנו נוער מצויין ומגיע לו את הטוב ביותר! הערב התכנסנו כאן בכדי לקדם, לגבש ולזקק יחד ובשותפות את שנת הנוער הראשונה באשדוד" אמר קקון בהתרגשות ניכרת, "הערב, שותפים יקרים לדרך, נארוג את מגוון הרעיונות והחלומות שלנו ונבנה מהם תכנית עבודה משותפת שצומחת מהשטח."

"תחלמו בגדול" – המשיך והלהיב קקון את המשתתפים, "כדי שנגיע לנקודה כזו שלכל בן נוער אשדודי יהיה בית להשתייך אליו. אנחנו מאמינים שככל שילדים ובני נוער ימצאו מקום ליהנות בו, ליצור ולהתפתח בו אישית, כך יובטח עתידם ועתידה של אשדוד. צאו החוצה ותבשרו למשפחות ולחברים שלכם את הבשורה – אשדוד שמה את הנוער בראש סדר העדיפויות. יחד נעשה ונצליח".

איתי כהן יושב ראש מועצת התלמידים העירונית | צילום: תחום הנוער אשדוד

איתי כהן, יושב ראש מועצת התלמידים העירונית: "אני נרגש לעמוד כאן כמייצג הנוער ומודה על המעמד המרגש. אני מאמין שהקצאת משאבים והרחבת ההיצע וההזדמנויות עבור בני הנוער הם הכרחיים ליצירת חברה אזרחית פעילה ומיטיבה ותהווה קרש קפיצה לחיים הבוגרים עבור כל בני הנוער בעיר באשר הם וכן בעבור העיר אשדוד כולה. אני מאמין כי השקעת המאמצים תשפיע על דור העתיד שייתכן וביום מן הימים יוביל את העיר. בשם מועצת הנוער ובני הנוער אאחל לנו בהצלחה".

את האירוע כיבדו בנוכחותם: ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, יניב קקון המשנה לראש העיר ומחזיק תיק צעירים ונוער, אריה מימון ראש מנהל החינוך, אורן טוויל מנכ"ל החברה העירונית לתרבות ופנאי, נעמי אדר המשנה למנכ"ל החברת העירונית לתרבות ומנהלת מוסדות התרבות, עופר דרי מנכ"ל החברה לתיירות, סימונה מורלי מנכ"ל הרשות העירונית מהו"ת ועוד.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('f43e55f5-3b28-484a-9cf0-219f3a8a3da5','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('f43e55f5-3b28-484a-9cf0-219f3a8a3da5','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה