סדר בשבו

מזה שבוע ימים שהילדים הנרגשים בבית ספר שובו עוסקים בחג הפסח. הם למדו על חג החירות והמשמעויות הנגזרות מהמונח חירות, תוך שהם מנסים להבין ולחוות את תחושת היותם מלכים או בני מלכים והקשר לחג הפסח דווקא, בדגש על ליל הסדר.

הילדים דאגו לצקת תכנים לאירוע הסדר וכל כיתה הכינה חידון נושא פרסים בענייני החג. כמו כן, הם השתתפו בהכנות לסדר ובעיקר דאגו להעניק לאירוע אופי חגיגי במיוחד, כאשר הם שרו שירי חג ולא פסחו על ארבעת הקושיות.

בבית הספר מציינים כי אין זו השנה הראשונה שבית ספר שובו מקיים סדר פסח באולם בית הספר. מתכונת האירוע המיוחד הפכה כבר למסורת כאשר הילדים נהנים ללמוד על סמלי החג ומשמעויותיו בצורה חווייתית, כאילו הם נמצאים בליל הסדר ממש בחיק המשפחה, שכן ההתכנסות סביב שולחנות ערוכים ועליהם כלים נאים, מפה צחורה וכל סימני החג המסורתיים, בהם מצה ויין, חרוסת ומרור ואפילו זרוע צלויה, משווים למעמד את האווירה החגיגית האופיינית לחג הפסח - החג הכי משפחתי בין חגי ישראל.

הילדים כאמור ליוו את הסדר בפעילות חווייתית, בחידונים שהכינו ובשירים שבצעו בעצמם, קראו קטעים מההגדה של פסח, איחלו איש לרעהו "לשנה הבאה בירושלים" ולבסוף, כמו בכל שנה, הם קבלו מצות ויין - מתנה למשפחה.

גב' מלכי שיינין, מנהלת בית הספר, נשאה דברים על מהות החג, על המשמעות המיוחדת של מושגים הקשורים בחג: מלכות, חירות, גאולה וחודש ניסן - ראש החודשים.

בסיום, היא אתגרה את הילדים כשהחביאה את האפיקומן ודרבנה אותם למצוא אותו. הכיתה שמצאה זכתה כמובן בפרס כיתתי.

"לתלמידים ולצוות החינוכי שלנו מגיעות כל המחמאות על התהליך שעשו, משלב ההכנות ועד לסיום האירוע החגיגי.

הילדים הפגינו ידע מרשים ונהנו מחוויה חינוכית לא שגרתית" אמרה גב' שיינין וחתמה בתפילה המסיימת את ההגדה "לשנה הבאה בירושלים הבנויה..."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]