צילום: מנהל רובע ג'

אפילו הביטוי "אנשים טובים באמצע הדרך" אינו באמת מביא לידי ביטוי את סדר הגודל של מעשה החסד, הנתינה וההתייגסות שנעשו בסיפור הבא שלפניכם. באחד מהרובעים בעיר מתגוררים זוג אחים, עולים וותיקים בשנות ה50 לחייהם, שמכורח הנסיבות נותרו לבדם, מנותקים מכל קשר ומגע עם הקהילה.

על אף כי שניהם מגיעים משגרת חיים נורמטיבית לחלוטין, מצבם רק הלך והתדרדר במהלך השנים ואיתו גם המורל. דירתם הצנועה בה הם מתגוררים הייתה זקוקה לסדר ולשיפוץ מזה זמן מה. לגמרי במקרה, מכרה של בני הזוג התעניינה בשלומם ומכשהבינה את מצבם פנתה למנהלת רובע ג' בבקשה לעזרה.

צילום: מינהלת רובע ג'

לראש המנהלת, מר יעקב ביטון, קשה היה להישאר אדיש נוכח משמע אוזניו. כך החל לו מסע גיוס מתנדבים ותרומות ואיתו גם מסע לשיפוץ וסידור הבית. משימה אחר משימה, לא שקטו העוסקים במלאכה הברוכה, עד שהביאו לשינוי משמעותי בביתם של האחים - משיפוץ חדר המקלחת ועד לריהוט חדש ואבזור הדירה. השניים כמובן התרגשו עד מאוד מהתגייסותם של המתנדבים והודו להם מעמקי נשמתם.

ביטון מספר: "פנתה אלינו תושבת המכירה את המשפחה, שהיו פעם במצב טוב וכיום לצערינו בשפל. הרגשתי חובה מוסרית לעזור והחלטנו להיעתר ולפעול. נאספו מתנדבים רבים, חלקם עסקו בשיפוץ הבית וחלקם בגיוס כספים לטובת שיפוץ הבית ואבזורו."

צילום: מנהלת רובע ג'

"אני רוצה מכאן להודות לתורמים המדהימים כל כך שטרחו במטרה להאיר ולו במקצת פניהם של שני האחים המקסימים לכבוד החג" - הוסיף ביטון, "לילדי כיתה י'3 ממקיף ט' יחד עם מדריכתם המדהימה מרוח יהודית הגב' ירדן איבגי, לאיש שתרם  דרך האישה המיוחדת קרן בן סימון קופלר מהפיקוח על החניה אצלנו ברשות, וביקש להישאר בעילום שם. ואחרון חביב, מר אור בן שבת מעמותת אחוקים, שפעל במשך שעות בשיפוץ מקלחת ביתם, והכל בהתנדבות."

צילום: מנהל רובע ג'

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]