מצעד הלפידים לזכרו של אביב חקאני

ביום ראשון (2.12) וביוזמתה של עדנה חקאני, זו השנה ה-12 שהתקיים מצעד לפידים לזכרו של בנה, סרן אביב חקאני - קצין המנהרות הראשון אשר נפל בקרב בציר פילדלפי בשנת 2004.

נרשמה היענות מרשימה של תושבי הרובע, משתתפי החוגים, כלל ארגוני ותנועות הנוער ברובע, בהם: חניכי המד"צים, שלושת השבטים של הצופים: שבט אביב, שבט דותן ושבט הנחל, בני עקיבא, בתי הספר היסודיים והמקיפים. השנה הצטרפו אלינו גם מעופפי אביב.

הצועדים התכנסו ברחבת מרכז קהילתי 'עם שלום' וממנו יצאו למצעד כשבראש המצעד עדנה חקאני, אמו של אביב, יחד עם משפחתה וחיילי הנדסה קרבית, סביב רובע יא' כשכולם מאירים את הרובע בעזרת הלפידים ו'בלוני השלום' שמהווים תשובה לבלוני התבערה מהדרום.

מצעד הלפידים לזכרו של סרן אביב חקאני

בתום המצעד, הדליקו את הנר ראשון של חנוכה. לאחר מכן נערך המופע דינאמיקו, בניהולו המקצועי של ברנרד חזן וחולקו סופגניות לכלל המשתתפים. בסיום האירוע החיילים והמשפחה התכנסו במרכז הקהילתי למפגש זיכרון ושיח על מורשת הקרב של אביב חקאני ז"ל.

מהמרכז הקהילתי נמסר כי הם מודים לכל מי שלקח חלק במצעד הלפידים ושמחים על אירוע שהפך למסורת רבת שנים.

ביום שני (3.12) ערכו במרכז קהילתי 'תקוותנו' בשיתוף בתי הספר 'אחדות' ו'מוריה' תהלוכה בשם 'מאירים את הרובע' לזכרו של סרן אוהד שמש (ז"ל). אוהד גדל והתחנך באשדוד, בבית הספר היסודי "רעים" ובתיכון מקיף ד'. כבר בבית הספר היסודי גילה כושר מנהיגות יוצא דופן ורגישות חברתית נדירה.

מצעד הלפידים במרכז הקהילתי בית לברון

ההתנדבות והנתינה היו חלק עיקרי מהווייתו וממנו עוד משחר מנעוריו. לאורך כל חייו פעל אוהד ותרם רבות לקידום החברה. בן חמש-עשרה שמע על זקנה ערירית המתקשה לתפקד ונזקקת לעזרה. מיד הגיע אליה לסייע, ובעקבותיה פנה לקשישים בודדים ולעוד נזקקים.

כשמלאו לו שבע-עשרה הקים את מועדונית "בית חם" במתנ"ס ה' באשדוד, במסגרת תכנית "ליד" (Lead) שבה השתתף, לפיתוח מנהיגות צעירה. המועדונית סיפקה פעילות חברתית-ערכית לתלמידים ממשפחות השרויות במצוקה כלכלית, וכן עזרה בהכנת שיעורי הבית.

כמה מן הילדים אמרו לאוהד שהם רעבים, והוא מיד דאג לגייס תרומות למימון ארוחות חמות במועדונית. אוהד הנהיג בעצמו את הפעילות הערה במקום, רתם מדריכים והנחה אותם. בה בעת פתח אוהד סניף של פרויקט "צהלה" באשדוד, לשילוב בעלי מוגבלויות שכליות מארגון "אקי"ם" בקהילה.

אוהד נפל בקרב במבצע "צוק איתן", בן עשרים ושבע היה בנפלו. בסיום התהלוכה בהשתתפות תושבי הרובע נערכה במרכז הקהילתי 'תקוותנו' מסיבת חנוכה עם מופע קסמים והדלקת נרות.

מצעד הלפידים לזכרה של אירית שטרית

באותו היום ערכו במרכז קהילתי 'דקל', בשיתוף ארגון 'קשר', מצעד אור לזכרה של אירית שטרית ז"ל בת 39 מאשדוד, שנהרגה לאחר שנפגעה מרסיסי רקטת הגראד הראשונה שנפלה בעיר בשנת 2008 במהלך מבצע 'עופרת יצוקה' והותירה אחריה בעל  וארבעה ילדים.

תהלוכות אור נוספות ומסיבות חנוכה הכוללות מופעים לכל המשפחה וטקסי הדלקת נרות נערכים בכל המרכזים הקהילתיים הפרוסים בעיר במשך כל החג.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]