קרדיט: דוברות אסותא

מתנדבי איחוד הצלה שהחלו לפני כשנה בפרויקט משותף עם בית החולים אסותא אשדוד משתלבים בעבודת חדרי המיון. המתנדבים בעלי ידע מקצועי רפואי אותו רכשו במהלך שנות התנדבותם באיחוד הצלה, ובליווי הצוותים המקצועיים של חדרי המיון הם נותנים כתף לצוותי המלר"ד ובכך גם פיתרון למצוקה אמיתית הקיימת בחדרי המיון בישראל.

במפגש ההוקרה שנערך אמש למתנדבי איחוד הצלה בבית המתנדב בעיר, נפגשו 
צוות ביה"ח אסותא והמתנדבים לארוחת ערב עשירה שלאחריה התכנסו כדי לשמוע רשמים האחד מהשני לאחר תקופה של שנת התנדבות, יחד דנו הצדדים על הציפיות ועל הרחבת שיתוף הפעולה.

בין היתר חולקו תעודות הוקרה להנהלת המרכז הרפואי אסותא אשדוד, לבעלי התפקידים שאחראים ישירות על המתנדבים מטעם ביה"ח ולמתנדבים מצטיינים, וכמו כן, הוענקה תעודת הוקרה של ביה"ח לגב' חני לבנון אחראית רוטציות קליניות באיחוד הצלה.

"החיבור והשילוב בינינו הוא מצוין" - אמר במפגש תבור אנושי, ראש אגף משאבי אנוש בביה"ח אסותא אשדוד, "בבית החולים ישנם מעל 150 מתנדבים, יש משהו מאוד יחודי בקבוצה הזאת של איחוד הצלה, יש בכם מוטיבציה לתרום ולהרגיש ערך במה שאתם עושים וזה שילוב של עבודת צוות ועבודת קודש".

פנינה צרויה מנהלת באגף משאבי אנוש ביה"ח אסותא אשדוד אמרה: "אתם קבוצה מקצועית, אנחנו רואים את היכולת שלכם להתמודד ולעסוק במצבי חירום, אתם יודעים להבחין היכן צריך אתכם ולהיות שם, החיבור עם איחוד הצלה ואשת הקשר שלכם הגב' חני לבנון אחראית רוטציות קליניות הוא מדהים ועוזר לנו המון ואנו מודים על כך".

דבורה ווסט מנהלת המחלקה לרפואה דחופה בביה"ח אסותא אשדוד: "החלק הכי משמעותי בביה"ח זה המיון לרפואה דחופה, זה החזית, תמיד יש צורך של יד נוספת ואיש צוות נוסף וזמן נוסף כדי להקדיש לכולם ואתם חלק חיוני מאוד שממלא את זה ותורם רבות לאנשי הצוות וכמובן למטופלים".

אלון בסקר מנהל אגף רפואה באיחוד הצלה: "היוזמה היא ברוכה מאוד ומתקיימת במספר רב של בתי חולים בארץ. אסותא אשדוד הוא חלק משמעותי והשיתוף פעולה עם המתנדבים שלנו תורם לכולם, הן לצוות הרפואי של המלר"ד, למטופלים והן להתמקצעות המתנדבים. אני שמח לשמוע את תגובות שני הצדדים שמרוצים משיתוף הפעולה וביחד כבר שואפים לפתח ולהגדיל את ההכשרה והסמכות שתינתן למתנדבים, כדי שיוכלו לסייע ביותר פרוצדורות ולנצל את הידע והיכולות הרפואיות שקיימות בידם".