השבוע הגיע לראשונה כנס IEEE (אגודה מקצועית בינלאומית של העוסקים בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה) הבינלאומי לעיר אשדוד.

את הכנס אירחה המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד. הכנס עסק השנה בנושא תאימות אלקטרו-מגנטית (EMC) בסיסית ויישומית ותקשורת רדיו.

מומחים מהתחום, ביניהם משוויץ, ארה"ב, ספרד ואיטליה, ומחברות כמו אלביט, רפאל, אלתא, ואנשי חיל האוויר, הגיעו לכנס והשתתפו בארבעה פאנלים בתחומים שונים. 

התאימות האלקטרומגנטית הינה ענף רב תחומי בהנדסת חשמל, אלקטרוניקה ותקשורת. מערכות חשמליות שונות המתקיימות יחד באזור פיזי קטן, כמו לדוגמה משרד, מטוס, כלי שיט ועוד, תלויות בתאימות אלקטרומגנטית של כל המערכות הפועלות בזירה.

צילום: יובל קנר

לכן הנדסה נכונה של המערכות השונות והתאימות ביניהן תורמות להגדלת האמינות של המערכות, להורדת מחירם ולהגברת הביטחון של המשתמשים  בהם. 

"הכנס  שלנו מיועד למומחים, מהנדסים, מדענים ולכל מי שמעוניין להרחיב את ידיעותיו בתחומי התאימות האלקטרונית הבסיסית והיישומית ותקשורת רדיו" סיפרה ד"ר אירית יובילר, ראש המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה.  

"ארגון IEEE הינו הארגון הבין לאומי של מהנדסי חשמל ומקצועות האלקטרוניקה הכולל יותר מ 400,000 חברים בעולם ומפרסם מידי שנה את מיטב המאמרים המקצועיים והמדעיים בתחומי התמחותו, ותומך בקיום מספר כנסים מקצועיים במקומות שונים בעולם. המומחים המרצים בכנס תרמו מהידע המצטבר שלהם כדי להעשיר אותנו במידע מקצועי - תיאורטי ומעשי".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]