גם השנה, בית ספר "היובל" קיים את שבוע "רב ידע" בבית הספר, כשהוא מעמיד את מושג הידע במרכז היום ודואג להעשיר את עולמם של התלמידים באמצעות הרצאות, סיורים, הדרכות ועוד.

הורים רבים הגיעו לבית הספר ונשאו בפני התלמידים הרצות בתחום התמחותם. כך ניתן היה לשמוע תיאור מרתק מפיו של סקיפר בנמל, סיפורי גבורה ואומץ מלוחמי אש, הרצאה מפיו של מומחה מהאקדמיה ללשון, הצגת העבודה של סופר סת"ם ומרצים איכותיים נוספים אשר גילו כי מאחורי ההורים לילדים יש גם אנשי מקצוע ומומחים המוכנים לחלוק את הידע שלהם עם אחרים. 

תלמידי השכבות הגבוהות נטלו אף הם חלק ביום המיוחד והעבירו בעצמם שיעורים אותם תכננו והעבירו בעצמם. במפגשים אלה, תחת הכותרת "תלמידים מלמדים תלמידים", העבירו הבוגרים שיעורים בנושא "יזמות" – תחום אותו לומדים בני השכבה הצעירים במסגרת קבועה הנהוגה בבית הספר. 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

גם ההורים והצוות החינוכי לא קופחו ולאחר פעילותם התכנסו להאזין להרצאתו המרתקת של ד"ר דניאל נווה, אשר נבחר לאחרונה כמרצה מעורר השראה באקדמיה בישראל, בנושא "התמדה וקשב בחיי המשפחה".

אירוע נוסף ממנו נהנו כולם היה ביקורו של שגריר אוסטרליה, Mr. Chris Cannan  בבית הספר. השגריר פגש תלמידים מקבוצת מצוינות אנגלית וקבוצה נוספת של תלמידים, איתם שוחח על תפקידו כשגריר, סיפר להם על אוסטרליה, ואף השיב על שאלותיהם של התלמידים הנרגשים, כאשר הם מנהלים איתו שיחה בשפה האנגלית. 

שבוע "רב ידע" הנו שבוע חגיגי, והוא חלק בלתי נפרד מ"קמפוסי הידע" הנהוגים בבית ספר היובל, בהם, מדי שבוע, תלמידים לומדים בקבוצות דו-גיליות נושאים ותחומים שונים לפי בחירה שלהם.

פנינה ויינשטיין, מנהלת בית הספר, מאמינה בחשיבותו ובכוחו של הידע, ומצטטת מדבריו של ד"ר יחיאל שרמן "הכלי החשוב ביותר לבניית חכמה הוא בניית עוצמה של שאילת שאלות.

עומק השאלות יהיה רב יותר ככל שהן תתבססנה על ידע האצור במוח". פנינה ממשיכה ואומרת "זוהי השנה השנייה לקיומם של קמפוסי הידע ושל שבוע "רב ידע", ואלה, נוחלים הצלחה רבה ומהווים מקור גאווה מקצועי לכלל הצוות החינוכי שנהנים ללמד תכנים אותם הם בחרו, וללמד תלמידים המגיעים למפגשים מתוך בחירה".

שבוע רב ידע בבית הספר היובל | באדיבות בית הספר

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]