חזון אשדודי: עיר ללא דוחות חניהעיריית אשדוד תפרוס טכנולוגיה חדשנית שמעניקה למי ששכח הזדמנות שנייה לשלם על חניה בכחול לבן. אשדוד תהיה אחת משתי הערים הראשונות בישראל שבחרו לפרוס את הטכנולוגיה של הסטארטאפ הישראלי Wisesight

כחלק מפרויקט עיר חכמה ושדרוג השירותים המקוונים לרווחת התושבים, עיריית אשדוד החליטה לפרוס טכנולוגיה חדשנית שמטרתה להקטין את מספר דוחות החניה בכחול לבן הניתנים בשטחה.

לשם כך, אשדוד תפרוס ברחבי העיר, באופן מדורג, טכנולוגיה של חברת הסטארטאפ Wisesight - אפליקציה לשירותי חניה, רכב ודרך.

בחודשיים הקרובים המערכת של Wisesight תורחב לאזור חדש ברחבי העיר, לאחר הצלחה גדולה שרשמה הטכנולוגיה אשר פעלה כפיילוט שקט בעשרות מקומות חניה בעיר. 

היתרון הבולט של המערכת הטכנולוגית שהוכחה כבר בכפר סבא ובפיילוט שנערכה כאמור באשדוד, הוא בכך שהיא מצליחה להפחית באופן משמעותי את היקף הקנסות שמקבלים התושבים ובמקביל גם את הכנסות העירייה מחניה.

צילום להמחשה

Wisesight משנה את המצב הקיים והלא אופטימלי מבחינת כל בעלי העניין: במקום תמהיל ארצי של 30% תשלום על חניה בכחול לבן ו-70% קנסות מדוחות חניה, המערכת שואפת להפוך את התמהיל.

הטכנולוגיה של Wisesight הצליחה באזורים שבהם הופעלה לשנות את התמהיל הזה ולהגדיל את אחוז הנהגים המשלמים על חניה בכחול לבן, להפחית את מספר הדוחות הניתנים וגם בצורה משמעותית להגדיל בשורה העליונה את הכנסות העירייה מחניה.

כמו כן, המערכת מסייעת בשמירה על הסדר הציבורי בכך שהיא מסייעת בהטמעת תרבות מתחשבת ומניעה מעבירות חנייה. 

אז איך זה עובד? הטכנולוגיה של Wisesight ממפה את כלי הרכב שחונים ברחוב ועורכת בדיקה מאובטחת מול מערכת החניה של הרשות העירונית.

במידה ובעל הרכב לא שילם על החניה ואינו זכאי לפטור כלשהו בתשלום אגרת חניה, נשלח לגורם הרלוונטי בחשבון מסרון (SMS) מזוהה עם תזכורת להפעיל חניה על מנת להימנע מדו"ח: "חונה בכחול לבן? לא לשכוח להפעיל פנגו". 

עפ"י הנתונים מהשטח, באתרים בהם פועלת הטכנולוגיה: כבר היום, עם קבלת מסרון התזכורת להפעלת חניה בכחול לבן, מעל ל-50% מהנהגים (מבין אלה שלא הפעילו חניה) עושים את זה בעקבות המסרון שנשלח אליהם מפנגו ובכך נמנעים מקבלה של דוח חניה.

צילום להמחשה

מרגע משלוח המסרון ועד להגעת הפקח אל הרכב - יינתן לנהגים זמן סביר להספיק להפעיל  את התשלום על החניה. המסרון יישלח רק למי שלא הפעילו תשלום על חניה בעת היציאה מהרכב. 

יתרון נוסף של הטכנולוגיה של  Wisesightהוא במימד המוניציפאלי (העירוני). הטכנולוגיה מסייעת לגורמי ההחלטה העירוניים בזיהוי עומסי התנועה וזמינות החניות הפנויות וכל זאת בזמן אמת. 

ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד: "עיריית אשדוד רואה במערכת בעיקר שירות לתושבים. מערך  אכיפת החניה נועד בראש ובראשונה למען הבטיחות והסדר הציבורי, ולכן  עיריית אשדוד שמחה לאמץ את הטכנולוגיה המאפשרת לשלוח לתושב תזכורת ובכך למנוע דוחות.

אימוץ הטכנולוגיה של חברת הסטארטאפ Wisesight, מצטרף לסל שלם של שירותים טכנולוגיים הניתנים לתושב במסגרת היותנו עיר חכמה וחדשנית, ואני משוכנע שהנהגים באשדוד ימצאו שטכנולוגיית Wisesight תהיה להם כלי עזר יעיל ונוח." 

עקיבא ערמון, מנכ"ל Wisesight: "אני מלא הערכה לעיריית אשדוד שהסכימה להיות אחת משתי הערים הראשונות בישראל שבחרו לאמץ טכנולוגיה שמטיבה עם התושבים ומעניקה להם הזדמנות שנייה לשלם על החניה בכחול לבן במקרה ששכחו.

בעתיד ייהנו התושבים גם להכוונה לחניות פנויות בכחול לבן, כך שיהיה לך ביטוי גם בהפחתת עומסי התנועה ברחבי העיר".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('046d20cc-6d75-4664-a713-721961dcfe78','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('046d20cc-6d75-4664-a713-721961dcfe78','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה