ביקור השר להגנת הסביבה באשדוד

השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת ח"כ זאב אלקין ביקר ביום ה' האחרון באשדוד והיה לאורחו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.

מטרת הביקור: דיון וישיבת עבודה בנושאים הקשורים באיכות הסביבה, הגנה על ערכי ומשאבי טבע עירוניים, קידום מדיניות ותכניות עבודה והסדרת שיתופי פעולה בין המשרד לרשות המקומית.

על סדר היום בביקור העבודה של השר להגנת הסביבה ח"כ זאב אלקין באשדוד, עמדו לא מעט נושאים אותם מבקש ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי לקדם, נושאי סביבה ושמירה על ערכים ומשאבי טבע עירוניים, כדי להמשיך ולקדם את העיר בתחומים המשפיעים באופן ישיר על תושבי אשדוד. 

פיתוח ושדרוג נחל לכיש – המשרד להגנת הסביבה, ביחד עם עיריית אשדוד יגיש בקשה למשרד האוצר לקידום משותף של התכנית האסטרטגית לשיקום ופיתוח הנחל וסביבתו, יצירת טבעת טבע עירוני לעידוד התיירות והתמודדות עם אירועי קיצון בעקבות שינויי אקלים הפוגעים בנחל ובים.

טיפול באתרי פסולת – קידום תכניות לשיקום אתרי הפסולת רתמים ו-א"א. מנכ"ל המשרד ציין כי הוא פועל לתיקון החלטת ממשלה וליווי אישי עד להשגת התוצאה המבוקשת ותקצוב שיקום האתר.

מיזם משותף – השר אלקין הצוות המקצועי של המשרד להגנ"ס והנהלת העיר, דנו בפתרונות האפשריים להקמת מתקן קצה בעיר אשדוד תוך סקירה של הסיוע הכספי ומדיניות המשרד להגנ"ס בנושא.

חומ"ס (חומרים מסוכנים) – מברכים על שיתוף הפעולה עם המשרד להגנת הסביבה בהרחקת החומרים המסוכנים. קידום תכנית אזור נקי להפחתת זיהום אויר מתחבורה.

נחל לכיש - השר אלקין הביע עניין רב בהצעה שהועלתה במהלך הדיון מצד חברי הנהלת עיריית אשדוד, להתקין רשת בפתחי הנקזים שיקלטו את הפסולת שנסחפת עם הגשם ומניעת הגעתה לים. השר ביקש מהיחידה הארצית הימית של המשרד להגנת הסביבה לבחון פיילוט.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]