הילה לצידו של אביה (ז"ל) | צילום פרטי

את הטרגדיה שחוותה הילה קלעי נובוטני, פסיכולוגית חינוכית מומחית, באותו בוקר לפני כשנתיים, אף אדם לא יכול היה לחזות. ללא כל הכנה מוקדמת, ליבו של אביה נדם בשנתו, בו ברגע נשמטה האדמה תחת רגליה. רק יום לפני השניים ישבו יחד בבית הקפה ונהנו מארוחת בוקר וזמן איכות של אב ובתו.

כך מצאו את עצמם הילה ומשפחתה מתמודדים עם האבדן הפתאומי והקשה. בתום השבעה הסוערת, כחלק מתהליך עיבוד הכאב והכלת האבדן, היא החלה לכתוב רשימה של דברים שלמדה מאביה - ערכים ותובנות שלמדה ממנו ומעצם היותו מי שהיה.

בזה אחר זה, היא פרסמה אותם ברשת החברתית ולפני כחצי שנה, לקראת יום הולדתה ה-37, היא פתחה את הנושא מחדש והוסיפה לרשימה דברים נוספים, גם כאלו שלמדה מעצם האבדן. לאחרונה, היא ליכדה את הרשימה המרגשת לכדי ספר אחד ופצחה בקמפיין גיוס המונים לטובת הוצאתו לאור, ובתמורה לתמיכה כספית אף יחולקו גם תשורות מיוחדות.

מימין לשמאל- הילה, אביה (ז"ל) והאחות שיר | צילום פרטי

"הספר נכתב מתוך החוויה האישית שלי, שהחיים היטלטלו ביום בהיר אחד" – היא מספרת, "הוא מאפשר נגיעה וחיבור לעולם הרגשי, למחשבות, לזיכרונות שלי – שלנו, אבל לא רק - החוויה האישית הולידה תובנות שהן בעלות ערך עבור אנשים באשר הם."

"הספר מזכיר לנו כי עלינו להתקרב לאנשים החשובים לנו באמת ולהנכיח את הרגעים איתם" - הוסיפה, "בסופו של דבר החיים שלהם וגם שלנו, הם לא בעתיד - אלא כאן ועכשיו. אל לנו לחכות לרגע שחס וחלילה יקרה משהו כדי להבין את זה, אל לנו לדחות את המפגש עם האנשים היקרים לנו מכל".

למה הדסטארט?
"מעבר להוצאת הספר, רציתי להגיע לכמה שיותר אנשים שיהפכו שותפים לדרך ויהיה להם חשוב שהספר הזה ייצא לאור. לשמחתי זה מורגש - עד היום 268 איש ואישה תומכים בפרויקט, כמעט 300 איש שחושבים שהפרויקט הזה משמעותי. זה מאוד מרגש."

כנהוג בקמפיין גיוס ההמונים של הדסטארט, גם בקמפיין של הילה ישנן תשורות לבחירה עבור התומכים בפרויקט, ביניהן כמובן הספר עצמו ובנוסף גם תשורות מיוחדות ברוח הערכים אותם היא מביאה לידי ביטוי בספר, כמו: הרצאה אינטרנטית על הכרת הטוב, הרצאה על הפחד מהחמצה שתועבר על ידי רועי סמנה - פסיכולוג קליני מומחה המטפל במבוגרים ונוער בת"א, צמיד כסף שנוצר במיוחד עבור הפרויקט בעבודת ידה של האמנית המקומית ג'יזל תורג'מן ועוד.

לתמיכה בספר של הילה לחצו כאן

"דברים שלמדתי מאבא" מאת הילה קלעי נובוטני | באדיבות המרואיינת

טעימה קטנה מהספר של הילה:
"חפשו לכם השראה. איפה שישנה תשוקה לעשיה, ישנה השראה. אבא היה יוצר ומעורר השראה, בפשטות שלו, בנגישות, בכנות ובשמחה שהפיץ. השראה היא מנוע ליצירה. לעשייה. חפשו לכם השראה. ההשראה יכולה להיות סיפור חיים של אדם, עשייה, מישהו שיעורר בכם צורך לנוע.

השראה יכולה להימצא בטבע, ברגע אחד של שקיעה או זריחה. בדרך שבה רוח עוברת בשדה, בהתבוננות בגלים. השראה יכולה להגיע מדברים שנאמרו, צולמו, או נכתבו. השראה נצבעת בצבעים שאנחנו מחזיקים אצלנו.

כל דבר שנכתב, כל רגע או תמונה שמעוררים בנו השראה, יכולים להיות כאלה בזכות המשמעויות שאנחנו נותנים להם. עשו לכם משמעות. שימרו משפטים שנגעו בכם, צלמו תמונות שנחרטו בכם, שוחחו עם אנשים, כיתבו מילים טובות, מלאו את המנוע הפנימי שלכם, חיים של משמעות, זאת השראה עבורי. ומה מעורר בכם השראה?"

לתמיכה בספר של הילה לחצו כאן