צילום המחשה: shutterstock

במסגרת אירועי ה"Blind Day", שבוע ההזדהות עם ציבור העיוורים ולקויי הראיה בישראל, שחל השבוע, מציינים במרש"ל ובעיר אשדוד כמה אירועים כדלקמן: 

ביום ראשון התקיימה פעילות חשיפה והסברה של ילדים עם עיוורון ולקות ראייה לילדי מועדונית ה"דרור", במסגרת פעילות תגי"ל במרש"ל.

הפעילות, בשיתוף מורות תומכות ללקויי ראיה ממתי"א, אירחה את ילדי מרש"ל ואת ילדי מועדונית ה"דרור" לפעילות חווייתית ומעשירה.

הילדים חולקו ל-3 קבוצות. בכל קבוצה נערכה הסברה ע"י ילד עם עיוורון/ לקוי ראייה אודות לקות הראיה וההתמודדות היום-יומית, נערכו התנסויות חווייתיות על שימוש באביזרי עזר ללקויי ראיה ועיוורים ובכל קבוצה התקיימה פעילות ייחודית שהונחתה ע"י ילד/ה עם לקות ראייה וייצגה את הכישרונות של התלמידים.

במהלך הפעילות הכינו קבוצת המטבח הלימודי ארוחת ערב משותפת לכלל הילדים. כך גם במסגרת הפעילות תגי"ל נוער, במהלכה יתקיים שיח אודות התמודדות עם הלקות בחיי החברה והמשפחה, כאשר חניך בוגר עם עיוורון משתתף ומשתף את האחרים בחוויותיו האישיות. בהמשך התקיימה סדנה מוזיקלית שבה חברי הקבוצה יצרו מקצבים וחברו ליצירת שיר קבוצתי. 

ביום שלישי ציינו במרש"ל את יום העלאת המודעות לעיוורים וכבדי ראיה. את הערב פתחו חברי מקהלת מרש"ל הופיעו במחרוזת שירים, בהנחייתו של יובב שליט.

בהמשך, התקיימה הצגת בכורה "אהבה מנצחת" של חברי קבוצת התיאטרון של מרש"ל - אנשים בוגרים עיוורים ולקויי ראיה, בבימויה של ליעד בנימין.  

בתאריך 10.6.19 יתקיים טיול למשפחות מרש"ל - משפחות בהן ילד עם לקות ראיה/ עיוורון וכן משפחות בהן אחד ההורים עם לקות ראיה/ עיוורון.

סיור ב"טכנודע" בחדרה, שיכלול ביקור בפארק ובמוזיאון המדע -  התנסות ולמידה משותפת של הורה ילד, אודות תופעות מדעיות מרתקות ועקרונות פיסיקאליים המשפיעים על חיי היומיום שלנו.

הסיור יונגש לצרכי הקבוצה, שכן לצד חלק ממיצגי המוזיאון מצויים מסכים עליהם מוקרנים סרטונים המציגים את אופן ההפעלה ומפשטים את ההסבר המדעי של המוצג, לצורך שמיעת ההסבר בסרטון ניתן יהיה להצטייד באזניות.

כמו כן, ההסבר יהיה בקבוצות קטנות. משם נמשיך לשייט ביאכטה במרינה בהרצליה להפלגה מפנקת ונקנח בארוחת צהריים במרינה בהרצליה.

ב-12-13.6 יתקיימו הסברות של חברי "קהילה נגישה", על לקויות ראיה ועיוורון והמגבלות השונות. ההסברות יועברו ע"י חברי "קהילה נגישה" ויתקיימו לחברי מועצת הנוער העירונית ולעו"סיות בלשכת הרווחה באזור י"ג. 

המרש"ל והמינהל לשירותים חברתיים ישמחו לראות את הציבור נוטל חלק באירועים ומסייע בהגברת המודעות לצרכיהם של אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]