תכנית "אקדמיה בתיכונים ועתודה" הפועלת במסגרת מרכז כיוונים ומטעם מינהל החינוך של עיריית אשדוד, מפעילה עשרות תכניות להעשרה וחשיפה של תלמידי התיכון באשדוד לעולם האקדמיה.

התוכניות רבות ומגוונות, החל מהרצאות אורח של המרצים הטובים ביותר בתיכונים, ימי עיון באוניברסיטאות המובילות, ועד השתתפות בקורסים אקדמיים וצבירת נקודות זכות בעודם בתיכון. 

כאירוע שיא של התוכניות האקדמיות בתיכון, בין התאריכים 17-21/2, מרכז כיוונים מקיים שבוע אקדמיה עירוני בכל המקיפים בעיר.

צילום: מרכז כיוונים

במהלך שבוע זה יקיימו המקיפים השונים הרצאות, סדנאות ופעילויות מעולם האקדמיה. הפעילות בשיתוף מרצים ממכללת סמי שמעון, מכללת אפקה, האוניברסיטה העברית, אלתא. ועוד וכן מגוון פעילויות הנוגעות בעולם האקדמיה. 

אחת הפעילויות החדשות המתקיימות בשבוע האקדמיה, אשר התחילה בשנה שעברה כפיילוט והשנה היא כבר מקיפה 6 בתי ספר, היא זו שבמהלכה מגיעים התלמידים למרכז כיוונים ומקבלים טעימות של חשיבה עתידית על הצבא, קריירה, תעסוקה והשכלה גבוהה.

כמו כן, זו הזדמנות מופלאה להיחשף למרכז הצעירים של עיריית אשדוד אשר נמצא במרכז העיר ומציע לדור הצעיר כלים והכוון להמשך דרכם כחיילים משוחררים. 

צילום: מרכז כיוונים

מרכז כיוונים שבדרך כלל ניתן לראות בו סטודנטים, יזמים וחיילים משוחררים, מלא ביומיים האלו בתלמידי י"ב שעוברים מתחנה לתחנה ומקבלים טיפים מסטודנטים ומצוות המרכז.

אתי לוגסי טורקניץ, מנהלת כיוונים, מזמינה את ההורים והתלמידים למרכז ברח' הציונות 4, משעה 08:00 ועד 20:00, ("משמונה עד שמונה"), לשוחח ולהיוועץ על עתיד ילדיהם עוד קודם לצו הראשון של ילדיהם.

כמו כן ניתן לקבל הדרכות לחיילים משוחררים ולשמוע מהם זכויותיהם, להתלבט יחד על המשך לימודיהם במוסדות להשכלה גבוהה או בתחומי תעסוקה, יזמים, מלגות, סטודנטים, תרבות ופנאי ועוד. 

איילה אזולאי, רכזת אקדמיה בתיכונים ממרכז כיוונים: "במהלך השנה אנו דואגים לחשוף את תלמידי העיר לאקדמיה ומוציאים אותם למוסדות האקדמיים כדי להנגיש את ההשכלה הגבוהה.

אני מודה ליועצות האקדמיות בבתי הספר, למורים ולמנהלים על שיתוף הפעולה במהלך השנה". 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]