צילום: עיריית אשדוד

מטרת הפרויקט הינה חינוך להכרה הסביבה הימית כבר מגיל צעיר (6-14) והכשרת הדור הצעיר להיות שגרירים ימיים מתוך ההבנה שהלימוד העיוני והמעשי אותו הם עוברים במהלך הקורס מקנה להם יכולת להכרה והתמודדות נכונה בים, תוך הגברת המודעות למרחב הימי והסכנות שבחובו.

בין היתר לומדים החניכים על משטר הרוחות, שחייה הצלתית, צלילה, גלישה, עזרה ראשונה, החייאה ועוד. במסגרת הפרויקט גם הורי החניכים משתלבים בהתנדבות ומסייעים למדריכים.

צילום: עיריית אשדוד

מי שיוביל את הפרויקט אלו הם בוגריו אשר עושים זאת בהתנדבות במטרה להכשיר את הדור הצעיר, והם רק בני ובנות 14-16 בלבד. מעבר לערך ההתנדבות החשוב שהדרכה מקנה להם, כבוגריו הם מגיעים היום לים ורוכשים לו הרבה כבוד, מזהים סכנות ואף מכירים דרכי התמודדות במידה ונקלעו לתוכן.

בעוד כחודש יפתח הפרויקט וכ-60 ילדים ובני נוער ייקחו בו חלק. הם יהיו בצוות ההדרכה ויעשו זאת בהתנדבות מלאה עם המון חיוך ובעיקר עם הבנה כי הים הוא אמנם מקום יפה, אך יחד עם זאת חשוב לדעת כיצד להתנהג בו, ואת זה - יחד עם צוות ההדרכה, הם ינחילו לדור הצעיר בתקווה שכך ייבנה דור חדש של שוחרי ים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]