צילום: דוברות עיריית אשדוד

השירות החדש שמציעה עיריית אשדוד לפינוי פסולת שיפוצים רושם הצלחה מסחררת. השירות אשר מגדיר מחדש את הסדרת הליכי פינוי פסולת השיפוצים, מציע שיטה אחידה עבור בעלי בתים וקבלני שיפוץ, כדי להתמודד עם נושא מטריד שמייצר מפגעי סביבה ומסב נזק למשאבי קרקע ומי התהום. מאז השקת המיזם  בסוף חודש אוקטובר, נמכרו 192 בלות לתושבים ששיפצו את בתיהם. 

כזכור, בסוף חודש אוקטובר, השיקה העירייה את המיזם החדש במטרה להתמודד עם תופעת השיפוצים הגדלה והולכת ועם כמויות הפסולת והמפגעים שהשיפוצים מייצרים.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

הרעיון העומד בבסיס המיזם פשוט ויעיל. העירייה מציעה לבעלי הבתים המשפצים לרכוש את שקי פסולת השיפוצים (בלות) במחיר סמלי, לרכז בהם את פסולת השיפוצים ולתאם עם מינהלת הרובע את יום פינוי הפסולת. את השאר עושה העירייה. היא דואגת לקחת את הבלות ולשנע אותם לאתר פסולת מורשה. 

"השירות החדש מונע הרבה כאב ראש לתושבים ולקבלני השיפוץ" אומרים במינהל התפעול ומציינים כי "מדובר בשירות משתלם, הן בהיבט הכספי ובעיקר מבחינה טכנית ולוגיסטית".

בכל מקרה, יתרונותיה של היוזמה המבורכת בכך שהיא מונעת מפסולת הבנייה לייצר מפגעי סביבה ופגיעה במשאבי הטבע – באיכות האוויר, הקרקע והמים, ע"י כך שהיא מונעת מחומרים רעילים לחלחל אל מי התהום ולזהם אותם.  

ביחידה לאכיפה סביבתית מזכירים כי תושבים המשפצים את בתיהם מחויבים על פי חוק לפנות את פסולת השיפוץ לאתר מורשה ולהציג קבלה מאתר ההטמנה.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

השירות שהעירייה מציעה הופך להיות משתלם מאוד משום שמצד אחד בעלי הבתים משלמים הרבה כסף לקבלני השיפוץ כדי שיטפלו בפסולת, ומצד שני נוצרים לא מעט מקרים שהנושא לא ממש מטופל והם מקבלים קנסות.

"בדרך זו, העירייה משחררת אותם מהטיפול בפינוי הפסולת ועושה זאת עבורם" אומרים במחלקה. 

מנכ"ל העירייה שיבח את עבודת המחלקה לאכיפה סביבתית בראשות אהוד מויאל ואת ראשי מינהלות הרבעים על הנתונים היפים וציין כי זו עדות שהשירות שמציעה העירייה הינו שירות נכון וכדאי לכל הצדדים. "העובדה שהציבור מגיב בחיוב לשירות מלמד עד כמה הוא נכון". 

בעלי בתים המשפצים את בתיהם ומעוניינים להסתייע בשירות החדש מוזמנים לפנות למינהלת הרובע בה הם גרים, לרכוש את הבלות ולהשאיר פרטים לתיאום מועד הפינוי. פעולה פשוטה ויעילה שמונעת הרבה כאב ראש.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]