מינהל התפעול מפעיל בימים אלה את כל יחידותיו בעבודה מאומצת, על מנת להבטיח שהעיר תהיה יפה, נקייה וחגיגית לקראת חג הפסח.

במהלך החודש האחרון נעשו לא מעט מבצעי ניקיון ועבודות אינטנסיביות בכל חלקי העיר, אבל בשבוע הנוכחי, שבוע אחרון לפני פסח, ייעשה מאמץ נוסף ובאינטנסיביות גדולה יותר שיכללו הרחבה של עבודות הטיאוט, מבצעי ניקיון ושטיפה, איסוף גרוטאות, עבודת ניקיון ידנית, איסוף גזם, פינוי כלי אצירה למיחזור וכן הרחבת זמני פינוי של משאיות אשפה, טרקטור ומנוף לאיסוף גזם ואשפה כבדה. 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

במינהלות הרבעים ובעיתונות התפרסמו מודעות הסברה תחת הכותרת "משלבים ידיים לקראת החג" ובקשה מהציבור לשיתוף פעולה ולשמירה על סביבה נקייה ומטופחת.

"אנו קוראים לציבור לשתף פעולה כמו בשנים עברו ולהקדים להוציא את הפסולת מוקדם ככל האפשר" אומרים במינהל התפעול ומדגישים "בערב ליל הסדר, ועוד קודם, יש להוציא את הפסולת הכי מוקדם שאפשר כדי שעובדי התפעול יספיקו לפנותה לפני החג. אחרי הכל גם להם יש משפחות וכולם רוצים להסב לשולחן הסדר שמחים ורגועים". 

מינהלות הרבעים שנרתמו בצורה מסיבית להכנות החג, דאגו לתלות חומרי הסברה בכל בנייני המגורים תוך פירוט הנושאים לשיתוף פעולה:

גזם, גרוטאות ופסולת מוצקה – להוציא בהקדם ולא להשאיר עד הרגע האחרון.

פסולת ביתית – להוציא בהקדם ולהניח בתוך פחי האשפה והטמונים.

פסולת בנייה – לפנות רק לאתרים מורשים! 

גם השנה יוצבו חביות לביעור חמץ, שיסופקו ע"י האגף לשירותי ניקיון ומינהלות הרבעים, והציבור מתבקש שלא להבעיר אש בפחי האשפה אלא רק בחביות ביעור חמץ או בשטחים פתוחים.

כמו כן, אין להשאיר אש דולקת ללא פיקוח ואין להשליך גחלים לתוך פחי האשפה. פרטים על מיקום החביות אפשר לקבל ממוקד 106. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]