אושר כהן | צילום: אורטל כהן

כבר 30 שנה שארגון ליונס הבינלאומי עורך בין מועדוניו הפזורים ברחבי העולם את תחרות ציורי ילדים "פוסטר השלום" לגילאי 11-13. מטרת התחרות לאפשר לילדים לבטא את רגשותיהם בנושא השלום. במשך השנים עד היום, השתתפו בתחרות יותר מארבעה מיליון ילדים מקרוב ל-100 מדינות.

השנה התחרות הינה בסימן "אדיבות חשובה לשלום". כחלק משיעורי אמנות בבתי הספר, הוצע לתלמידים המעוניינים, להשתתף בתחרות ולצייר את פוסטר השלום. לאלו בהם שהחליטו להצטרף, נשלחו הוראות מפורטות ומוקפדות מאוד לאופן שבו עליהם לצייר. למשל, מעבר למידות הציור בהן נדרשו הציירים הצעירים לעמוד, התבקשו התלמידים להימנע מציור כלי נשק או מתן ביטוי של שוני מגדרי וכד'.

כהן ומנהלת בית הספר נוף ים, עליזה יפרח | צילום: אורטל כהן

בשלב הראשון נבחרו נציגים מבתי ספר שונים להשתתף בתחרות האזורית - שם, אושר כהן בת ה-11, תלמידת בית הספר היסודי נוף ים באשדוד, זכתה במקום הראשון.

מה שאומר שכהן הצעירה תשתתף בתחרות הארצית שתתקיים בשבוע הבא מול נציגים מ-23 ערים שונות מרחבי הארץ. כאמור, הזוכה הצעיר בתחרות הארצית יזכה בפרס בסך 5,000 יורו ויטוס לניו-יורק לטקס בו ייוצגו הפוסטרים הזוכים מרחבי העולם.

"אושר בחרה להציג את הכמיהה לשלום, אחווה ואדיבות באמצעות מנדלה" מתארת וועדת השופטים בתחרות את ציורה הנבחר של כהן ומוסיפה: "המנדלה במקור הינה ציור אנרגטי ובנויה במעגל באופן סימטרי, המעניק תחושה של הרמוניה בין האלמנטים פנימה והחוצה."

צילום: אורטל כהן

"במעגל החיצוני בחרה אושר לצייר את ילדי העולם, ללא פנים, אוחזים ידיים ויוצרים יחד שרשרת אינסופית המייצגת את העתיד הנכסף" הוסיפה לומר הוועדה, "בפוסטר שלה יש צבעוניות שמייצרת שמחה ומעין קופסא של דברים טובים."

אושר: "זה כבוד גדול בשבילי, אני מתרגשת מאוד ומקווה להצליח."

מחזיקים אצבעות, שיהיה בהצלחה!